Latvijas pilsonībā par nopelniem valsts labā uzņem diriģentu Šišonu

TVNET/LETA
Latvijas pilsonībā par nopelniem valsts labā uzņem diriģentu Šišonu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Karels Marks Šišons
Karels Marks Šišons Foto: LETA

Saeima 3. decembrī par īpašiem nopelniem valsts labā Latvijas pilsonībā uzņēma starptautiski pazīstamo diriģentu Karelu Marku Šišonu.

"Šišons ir viens no interesantākajiem jaunajiem diriģentiem, kas publiku visā pasaulē apbur ar savu temperamentu, aizrautību un muzikalitāti," teikts Saeimas lēmumam pievienotajā informācijā. 

Diriģents dzimis 1971. gadā Londonā, bet kopš 2009. gada ir Latvijas rezidents. Šišons no 2009. līdz 2012. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs.

Viņš ir precējies ar Latvijas mecosoprānu Elīnu Garanču, un viņu bērniem jau ir Latvijas pilsonība. 

Karels Marks Šišons un operdziedātāja Elīna Garanča
Karels Marks Šišons un operdziedātāja Elīna Garanča Foto: Sejas.lv

No 2011. līdz 2017. gadam Šišons bija Vācu radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents, savukārt 2017. gadā tik iecelts par galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju Grankanārijas Filharmoniskajam orķestrim. Ar viņu līgums noslēgts līdz 2023. gadam.

"Latvijas publikai Šišons zināms vispirms kā ilggadējs LNSO partneris," norādīts Saeimas sagatavotajā informācijā. Šišons savas karjeras laikā ir popularizējis Latvijas mūziku un māksliniekus gan Latvijā, gan starptautiski, tajā skaitā izvēloties diriģēt Ādolfa Skultes, Emīla Dārziņa un Raimonda Paula skaņdarbus. 

Diriģents arī sniedzis atbalstu Latvijas mūsdienu komponistiem Andrim Dzenītim un Ērikam Ešenvaldam. Apkopotajās ziņās iezīmēti arī citi Šišona nopelni Latvijas labā, tajā skaitā pasaules līmeņa mūzikā.

Šišonu uzņemt pilsonībā 2019. gada rudenī rosināja deputāti Inese Lībiņa-Egnere (JV), Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), Ritvars Jansons (NA), Vita Anda Tērauda (AP), Regīna Ločmele (S), Mārtiņš Šteins (AP), Inguna Rībena, Armands Krauze (ZZS), Artuss Kaimiņš, Ēriks Pucens (KPV LV), Ramona Petraviča (KPV LV), Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Evita Zālīte-Grosa (JKP) un Andrejs Judins (JV).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu