"Tautumeitas" neierastās maskās aizdzen tumsu

TVNET
"Tautumeitas" neierastās maskās aizdzen tumsu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
"Tautumeitas"
"Tautumeitas" Foto: publicitātes

Tuvojoties šā izaicinošā gada nogalei, etno mūzikas grupa “Tautumeitas” klausītājiem piedāvā savu jaunāko singlu “Spodrē manu augumiņu”, mudinot  visu tumšo un negatīvo atstāt pagātnē un meklēt gaišo pašiem sevī. Drīzumā pie skatītājiem nonāks arī dziesmas videoklips, kurā “Tautumeitas” būs redzamas līdz šim neierastos tēlos.

Dziesma vēstī par to, kā tumsa un viss sliktais, kas gada laikā ar mums ir noticis, tiek atstāts aiz muguras. Caur rituāliem un lietām, kas cilvēkus iedvesmo, viņi pārvēršas un top gaišāki un spēcīgāki. Senajās latviešu tradīcijās šī iekšējā transformācija norisinājās ar maskošanās starpniecību. Turot cieņā sensenās ierašas, dziesmas videoklipā grupas “Tautumeitas” dalībnieces parādīsies sev neierastos tēlos – vairāku mākslinieku un LMT piedāvāto tehnoloģisko risinājumu mijiedarbībā tapušās īpaši šai dziesmai un šim video radītās  maskās. Videoklips tiks prezentēts decembra vidū.

“Ir pienācis izaicinošais, tumšais gada laiks, kas kontekstā ar šobrīd pasaulē pastāvošo situāciju var izvērsties par pārbaudījumu katram no mums,”

stāsta dziesmas autore Asnate Rancāne. “Es ceru, ka dziesma kalpos par iedvesmu atrast sevī iekšējo spēku un atvērt milzīgo radošo potenciālu, kas mājo mūsos. Mēs varam būt tik gaiši un krāšņi, cik to sajūtam sevī. Taču ir īpaši svarīgi katram to atrast pašam.”

Singls tapis kopsadarbībā ar LMT un aranžiju tautasdziesmai veicis Reinis Sējāns, ar kuru grupa “Tautumeitas” ir veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Ierakstā piedalījušies mūziķi Staņislavs Judins, Mārtiņš Miļevskis un Elvis Lintiņš.

Noskaties dziesmas video.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu