Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijā iegādāta filma "Bedre"

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Daces Pūces "Bedre"
Daces Pūces "Bedre" Foto: Janis Deinats

Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijas kinoteātros iegādāta filma no Latvijas - režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma "Bedre" jeb "The Pit", informē filmas veidotāju pārstāve Ligita Mieze.

Filma šī gada rudenī līdz ar pirmizrādi Latvijā tiks izrādīta Vācijā, Austrijā un Šveicē. Tāpat filma pretendē uz starptautiskā konkursa "The Colorist Awards" nomināciju kategorijā "Spēlfilma".

Spēlfilmu "Bedre" iegādājies vācu neatkarīgais filmu izplatītājs "Arsenal Filmverleih", kas ir viens no nozīmīgākajiem skandināvu filmu partneriem. Kā norādīja "Arsenal Filmverleih" izpilddirektors Štefans Pauls, izplatītāji vienmēr ir atbalstījuši Hamburgā un Lībekā rīkotos Ziemeļvalstu filmu festivālus, iegādājoties tur vairākas filmas.

"Spēlfilma "Bedre" ir pirmā latviešu filma, ko piedāvāsim skatītājiem Vācijā jau šī gada rudenī, cerībā, ka pandēmijas radītā krīze būs beigusies. Mūsu mērķis ir piedāvāt to skatītājiem aptuveni 30 līdz 35 vietās Vācijā, vienlaikus filmu izplatot Austrijā un Šveices vācvalodīgajā daļā," pauda Pauls.

Filma "Bedre" iekļuvusi arī starptautiskā konkursa "The Colorist Awards" finālā, pretendējot uz nomināciju "Gada labākais kolorists" kategorijā "Spēlfilma". Starptautiskais konkurss norisinās pirmo reizi un izveidots ar mērķi akcentēt koloristikas nozīmi un krāsu korekcijas mākslinieku darbu spēlfilmās, televīzijas, dokumentālajās filmās, reklāmās, mūzikas videoklipos un īsfilmās.

Līdz ar filmu "Bedre", kategorijā "Spēlfilma" iekļuvušas arī tādas filmas kā ASV "The Mortuary Collection", Krievijas kinolente "Shum" un "Kak Nadya Poshla Za Vodkoy", Spānijas filma "El Inconveniente". Uzvarētāji tiks paziņoti 29.martā oficiālajā ceremonijā, kas norisināsies Maskavā, Krievijā.

Kā norādīja filmas veidotāji, kinolente "Bedre", kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmizrādi Latvijā filma "Bedre" piedzīvos šī gada rudenī. Līdz šim filma jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi, startējot Tallinas starptautiskajā kinofestivālā "Melnās naktis" un Lībekas kinofestivālā Vācijā, saņemot galveno balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Lībekas kinofestivāls norisinās kopš 1956.gada un ir vienīgais festivāls Vācijā, kas veltīts ekskluzīvi Ziemeļeiropas kino, kļūstot par svarīgu platformu Baltijas un Ziemeļvalstu filmām un to autoriem.

Filmā lomas atveido tādi aktieri kā Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, un viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Dace Pūce
Dace Pūce Foto: Jānis Škapars/TVNET

Filmas radošajā komandā ir scenārija autori Pūce, Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska.

Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas miksu veidojis Normunds Šnē, skaņu režisors - Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Noeras skaņdarbs "Ouvre".

"Bedre"
"Bedre" Foto: Filmikaader
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu