Daces Pūces režisētā filma "Manny" gūst panākumus festivālā Maiami

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Manny"
"Manny" Foto: publicitātes

Daces Pūces režisētā zinātniskās fantastikas filma "Manny" ir ieguvusi četras balvas Maiami Starptautiskajā zinātniskās fantastikas filmu festivālā (“Miami International Science Fiction Film Festival”).

“Manny”, kas ir Indijas un Latvijas kopražojuma filma, tika atzīta par otro labāko festivāla filmu 120 darbu konkurencē, savukārt Gatim Grīnbergam tika piešķirta balva par labāko operatora darbu. Pie atzinības tika arī komponists Narešs Kamats (Indija) par labāko fona mūziku, kā arī Tonijs Hokinss (Lielbritānija) tika godalgots kā labākais otrā plāna aktieris. Ar iegūtajām četrām balvām “Manny” kļuva par apbalvotāko festivāla filmu, un tai bija piešķirts arī lielākais nomināciju skaits.

Festivāla žūrijā bija gan kino nozares, gan dažādu zinātnes jomu pārstāvji, tostarp “Star Trek” oriģinālā scenārija autors Deivids Gerolds, režisors un producents Roberts Maiers Bērnets un NASA Godāra kosmisko lidojumu centra komunikāciju eksperts Tadeušs Cesāri.

“Sajūta, ka tavu darbu novērtē un apbalvo gan cilvēki, kas pārstāv kino industriju, gan zinātnieki, kas realitātē strādā ar mākslīgo intelektu, ir brīnišķīga, sevišķi situācijā, kad pati esmu uz “jūs” ar zinātniskās fantastikas filmām,”

filmas panākumus festivālā komentē režisore Dace Pūce.

“Šī ir pirmā Latvijas–Indijas kopražojuma filma, un mēs patiesi lepojamies, ka ārzemnieki izvēlējās tieši latviešu režisori. Filma ir angļu valodā, bet vislielākais izaicinājums aktieriem, operatoram, filmas māksliniecei un režisorei bija strādāt tieši ar šo neredzamo personāžu Maniju, kuru atveidoja lieliskās balss īpašnieks Tonijs Hokinss,” stāsta filmas producente Kristele Pudane.

Filmas Latvijas kopproducents ir “Marana Productions”, un tā tika pilnībā uzņemta Latvijā. Galveno lomu filmā atveido indiešu aktrise Sonala Segala, savukārt citās lomās redzami tādi pašmāju aktieri kā Jurijs Djakonovs, Dārta Daneviča, Marta Grase un Egons Dombrovskis. Līdz šim filma “Manny” jau ir viesojusies vairākos festivālos un guvusi atzinību arī citur pasaulē, tostarp  Eiropas Kinooperatoru festivālā (“European Cinematography Awards”) tā saņēma balvu par labāko režiju.

Par filmu

Zinātniskās fantastikas trilleris stāsta par kādu indiešu sievieti Maiju, kura ierodas Latvijā pie draudzenes, lai strādātu pie autobiogrāfiska romāna. Viņas būtība atklājas caur trīs attiecību prizmām – iedomu, reālu un virtuālu. Maija kļūst par mākslīgā intelekta gūstekni un sāk cīņu par savu brīvību.

Filmas tapšanā piedalījās māksliniece Katrīna Kalniņa, kostīmu māksliniece Ilze Grickus, grima māksliniece Ivanda Šmite, montāžas režisors Jurģis Ločmelis, krāsu korekcija – Oļegs Aleksejevs, izpildproducente Renāte Barone. 

Latvijas skatītājiem filma "Manny" varētu būt pieejama 2021. gada nogalē, par ko kinoprojekts “Spektrs” informēs, tuvojoties filmas iznākšanai, bet jau septembrī kinoteātros Latvijā būs skatāma Daces Pūces debijas pilnmetrāžas spēlfilma “Bedre”.

Filmas reklāmas rullītis.

Manny Trailer Official Trailer from Dace Pūce on Vimeo.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu