Izdota Raimonda Paula trio vēsturisko džeza ierakstu skaņu plate

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Raimonds Pauls
Raimonds Pauls Foto: publicitātes

Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdota Raimonda Paula trio skaņu plate "The Lost Latvian Radio Studio Sessions 1965/1966" jeb “pazudušie”, neizdotie Latvijas radio studijas ieraksti no 1965. un 1966. gada.

Skaņuplatē iekļautas trīs Maestro Raimonda Paula komponētas un ar savu trio ieskaņotas džeza svītas - “Dienvidu akvareļi”, “Iespaidi” un “Kalnu skices”. Latvijas radio studijā sešdesmitajos gados veiktajos ierakstos muzicē pianists Raimonds Pauls, kontrabasists Aivars Timšs un bundzinieki Haralds Brando un Gunārs Gailītis. Džeza svītā “Dienvidu akvareļi” Raimonda Paula trio pievienojās leģendārais džeza saksofonists Aleksandrs Piščikovs.

Video par Aleksandru Piščikovu:

"Es jau domāju, ka šie ieraksti vispār ir pazuduši. Paldies dievam, ir cilvēki, kas kaut ko šodien meklē un arī atrod. Bet es biju pārliecināts, ka tie vairs neeksistē," par skaņu platē dzirdamajiem ierakstiem stāsta Raimonds Pauls.

Video: Saruna ar R. Paulu.

"Strādājot pie Kārļa Vanaga albuma "Identities", uzzināju, ka Kārlis jau ir aranžējis un Latvijas Radio bigbends savā repertuārā ir iekļāvis Raimonda Paula pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados komponētās džeza svītas. Liels un patīkams pārsteigums bija izdzirdēt oriģinālos ierakstus, kas veikti tālajā 1965. un 1966. gadā un rūpīgi lentēs saglabāti Latvijas Radio arhīvā. Tā mēs ar Kārli vienojāmies par jaunu Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda ierakstu, kur jaunos aranžējumos bigbends izpildītu šīs džeza svītas. Tāpat uzreiz bija skaidrs, ka arī oriģinālie ieraksti ir jāizdod kā atsevišķa skaņu plate," stāsta ierakstu nama "Jersika Records" vadītājs Mareks Ameriks. "Prieks, ka skaņu plati jau ir pamanījis prestižais ASV džeza žurnāls “Downbeat”, iekļaujot to maija numura vēsturisko ierakstu apskatā. Un, lai arī amerikāņu kritiķi novērtē šo albumu kā godīgu, mums šādi ieraksti ir nenovērtējami un ir kā lieliska liecība džeza un labas mūzikas tradīcijām Latvijā."

"Šī ieraksta atrašana un izdošana platē patiešām ir sensācija. Latvijas džeza vēsturē ir daudz neizzinātu noslēpumu, un ikkatrs šāds izdevums ir ļoti nozīmīgs ne tikai muzikāli, bet arī kultūrvēsturiski. R.Paula trio nepublicēto ierakstu izdevums “Jersika Records” platē mums atsedz aizraujošu un autentisku liecību par Latvijas džeza mūziķu augsto profesionalitāti vienā no interesantākajiem un sarežģītākajiem posmiem mūsu džeza vēsturē. Ļoti cerēsim, ka šai platei sekos arī citas, pakāpeniski veidojot mūsu Latvijas džeza vēstures antoloģiju!" par skaņu plati stāsta Latvijas džeza pētnieks, JVLMA asociētais profesors, džeza saksofonists un pedagogs Indriķis Veitners.

Video: Skaņu plates kaceklis.

"Neizdotie Latvijas radio studijas ieraksti 1965/1966” ir iemūžināta liecība, ka Raimonds Pauls mūzikas vēsturē paliek ne tikai kā mīlētu estrādes dziesmu autors, bet arī kā lielisks džeza komponists un ar savu īpašo rokrakstu apdāvināts pianists. Šie džeza ieskaņojumi ir Maestro muzikālā mantojuma viens no galvenajiem stūrakmeņiem," skaņu plates ievadvārdos raksta mūzikas apskatnieks Mikus Solovejs.

Skaņu platē dzirdamo ierakstu sakņu režisors ir Viktors Grundulis asistējot Ilgai Vidiņai un Mirdzai Kristapai (Ziemelei). Skaņu plates izdevums ir veidots pilnīgi analogi, no oriģinālajām ierakstu lentēm un pieejams vinila skaņu plates un digitālā formātā. Kā arī par brīvu noklausāms izdevniecības "Jersika Records”" YouTube kanālā un Bandcamp profilā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu