Rudenī gaidāms saksofonista Toma Rudzinska mūsdienu džeza albums

"Knudsen/Rudzinskis Space Big Band" FOTO: publicitātes

Džeza saksofonists Toms Rudzinskis un dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens parakstījuši līgumu ar Vācijas izdevniecību "Double Moon Records", lai 2021. gada rudenī laistu klajā mūsdienu džeza bigbenda albumu "Space Big Band", informē mūziķu pārstāvji.

"Šis nav tradicionāls bigbends, bet gan svaigs un mūsdienīgs džezs," par izvēli parakstīt albuma izdošanas līgumu ar "Knudsen/Rudzinskis Space Big Band" saka Folkers Dīks, izdevniecības dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Albums tiks izlaists sadarbībā ar Nīderlandes "Challenge Records", kas pārstāv plašu klasisko un džeza mūzikas izpildītāju klāstu.

Video: "Space Big Band" ieraksta tapšana.

SBB from Space Big Band on Vimeo.

Šī gada rudenī gaidāmā albuma desmit kompozīcijas ieskaņojuši paši komponisti, saksofonists Toms Rudzinskis un dāņu kontrabasists Kenets Dāls Knudsens, kā arī īpaši izvēlēts mūziķu sastāvs no ASV, Francijas, Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Dānijas un Zviedrijas. Mūzikas tematiskajā centrā – "Visums un mūsu zināšanas par to – no Galileo līdz Stīvenam Hokingam, no Zemes ģeloloģiskā laika līdz Keplera planētu frekvencēm un jaunākajiem mūsdienu kosmosa izpētes notikumiem". Albums ierakstīts Berlīnes skaņu ierakstu studijā "Blackbird Music Studio" un pirmatskaņots džeza klubā "B-Flat Berlin" divos koncertos 2020. gada janvārī pirms pandēmijas ierobežojumiem.

"Līguma parakstīšana par albuma izdošanu ir īpašs notikums. Lai arī mūzikas industrija mainās, tas vēljoprojām nozīmē iespēju sasniegt jaunus klausītājus un nest Latvijas vārdu plašāk pasaulē," saka saksofonists. "Protams, mēs esam noilgojušies spēlēt koncertus dzīvajā, šis nav viegls laiks. Džezs tomēr ir mākslas forma, kas pastāv “te un tagad” un kopā ar klausītāju."

Šobrīd Rudzinskis un Knudsens gatavojas albuma izlaišanas koncertiem šī gada rudenī Japānā un Dānijā, kā arī piedalās šobrīd notiekošajā "JazzAhead!" mūzikas gadatirgū.

Uz augšu
Back