Foto ⟩ Samanta Tīna staro Eirovīzijas dziesmu konkursa atklāšanas pasākumā

Samanta Tīna ar komandu Eirovīzijas dziesmu konkursa atklāšanas pasākumā Roterdamā FOTO: Reuters/ScanPix

Svētdien, 16. maijā, Roterdamā oficiāli tika atklāts 65. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurā Latviju ar dziesmu “The Moon Is Rising” pārstāv Samanta Tīna. 

Dziedātāja atklāšanas pasākumā bija tērpusies Kašera jeb Kaspara Blūma-Blūmaņa zīmola “Kasher Bloom” tērpā.

“Esmu ārkārtīgā sajūsmā par to, ka man beidzot ir iespēja pārstāvēt savu valsti starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Jā, viss šeit Roterdamā notiek man un citiem dalībniekiem neierastā veidā un citādāk, nekā bijām iztēlojušies, taču tieši tāpēc jūtos īpaši, ka šī atklāšana būs īpaša, kuru mēs visi, visa Eiropa un Eirovīzijas organizatori nekad neaizmirsīsim,” pirms ceremonijas pārdomās dalījās Samanta Tīna. “Galvenais ir saglabāt modrību un parūpēties par drošību, lai nākamnedēļ varam piedalīties konkursā klātienē.”

“Tērpa smaragdzaļā krāsa simbolizē pārpilnību, labklājību un izaugsmi visās dzīves jomās. Tērpā un apavos izmantotais mēness izšuvums un bultas simbolizē spēju ātri pārvietoties laikā un telpā, kā arī spēku, kas mums tik ļoti nepieciešams, lai trāpītu cilvēku sirdīs,” atklāj Kašers. Tērpa izšūšanai tika patērētas 220 stundas un tas ir 100% roku darbs. Meklējot kristālus un pērlītes, tika izpirkti visi iespējamie smaragdzaļie kristāli Latvijā un Igaunijā.

Dziedātāja rotājās ar garu bizi, kas stiepjas teju līdz papēžiem, un šo īpašo parūku speciāli konkursam izgatavoja Amuna Davis. “Bize ir spēka un gudrības simbols, kas atspoguļo nēsātājas identitāti. Bizes pinumam ir kultūras nozīme, saikne ar radītāju, senčiem un zemi,” pastāstīja Samantas tēla un tērpa autors Kašers.

Atklāšanas pasākumā uz tirkīzzilā paklāja kopā ar Samantu Tīnu devās arī bekvokālistes Kitija Blūma, Una Daniela Aizgale un Paula Saija. Par Samantas Tīnas grimu un frizūru Roterdamā rūpējas grima māksliniece un matu stiliste Jana Kozlova.

Foto: Samanta Tīna mirdz uz "Eirovīzijas" tirkīzzilā paklāja

Kopš 2009. gada Eirovīzijas atklāšanas pasākumi sākas ar sarkano paklāju, pa kuru konkursa dalībnieki mediju, fanu un pilsētas iedzīvotāju ielenkumā dodas uz svinīgā notikuma vietu. Gadu gaitā atklāšanas pasākums bijis dažādās krāsās, piemēram, 2010. gadā – rozā, 2018. gadā – zils, savukārt 2019. gadā – oranžs, savukārt šogad Eirovīzijas zvaigznes redzēsim uz tirkīzzila paklāja.

Ja līdz šim pilsēta, kurā norisinās Eirovīzijas dziesmu konkurss, rīkojusi svinīgu atklāšanas pasākumu, kurā piedalās visu dalībvalstu mūziķi, delegāciju pārstāvji, mediji un fani, tad šoreiz Covid-19 pandēmijas dēļ atklāšanas pasākuma dalībnieku skaits ir krietni ierobežots un norise plānota, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Foto: Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībnieku stils tirkīzzilā paklāja pasākumā

Uz augšu
Back