"Rīgas ritmi 2021" saņem Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Rīgas ritmi 2021"
"Rīgas ritmi 2021" Foto: publicitātes

Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam "Rīgas ritmi" prestižo kvalitātes zīmi "EFFE Label".

EFFE jeb “Europe for Festivals, Festivals for Europe” ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. “EFFE Label” piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. “EFFE Label” garantē festivāla iekļaušanu Eiropas festivālu tīklā FestivalFinder.eu, kas sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem 45 Eiropas valstīs.

Tikmēr starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” tradīcijas turpinās, un tā 21. izlaidums norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam, piedāvājot ārzemju zvaigžņu un vietējo mākslinieku koncertus. Tie iecerēti gan Rīgas Doma dārzā un Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu”, gan “Jersika Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kā arī fon Stricka villas kvartālā.

Šogad uz festivāla galvenajām skatuvēm sagaidāma jaudīgā globālās mūzikas supergrupa “Bokanté”, jaunā flamenko stilistikā muzicējošais spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana, lietuviešu modernā džeza meistari “Shinkarenko Jazz 4N” kopā ar kolorīto dziedātāju Nedu, latviešu pianists Kristaps Vanadziņš ar saviem muzikālajiem draugiem, ieskaitot spēcīgās balss īpašnieci Ievu Kerēvicu, kā arī “Riga Jazz Allstars” kopā ar pianistu Viktoru Ritovu un jauno dziedātāju Saiju Paulu.

Kristaps Vanadziņš
Kristaps Vanadziņš Foto: Aiga Rēdmane

Mākslas centrā “Noass” uz AB dambja darbosies “Jersika Stage”, kur norisināsies publiski pieejamas Latvijas mākslinieku koncertskates, kas tiks prezentētas arī mūzikas industrijas profesionāļiem no ārvalstīm. Savukārt fon Stricka villas kvartālā sadarbībā ar mākslas telpu “M/Darbnīca” iecerēta gan īpaša programma, gan “Rīgas ritmi 2021” oficiālās jam sesijas.

Notiks arī festivāla galveno zvaigžņu vadītas meistarklases, par kurām vēl tiks ziņots.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu