Anesī konkursā iekļautas divas Latvijas animācijas filmas

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Helen Ora (iepriekš zināma kā Elīna Dzelme) gatavo animācijas debijas darbu "Panic"
Helen Ora (iepriekš zināma kā Elīna Dzelme) gatavo animācijas debijas darbu "Panic" Foto: publicitātes

Anesī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā šogad iekļautas divas Latvijas filmas - Helen Ora (iepriekš zināma kā Elīna Dzelme) animācijas debijas darbs "Panic" un Vladimira Leščova jaunākā filma "Comeback". Anesī notiks no 14. līdz 19. jūnijam.

Filma "Panic" ir sievietes dvēseles kliedziens, provokācija par sievietes lomām. Tās animācija tapa, māksliniecei ar roku zīmējot uz drukātiem videomateriālu kadriem. Filma iekļauta Anesī festivāla konkursa programmas īsfilmu kategorijā, kur par balvu sacentīsies astoņi darbi. Tās autore ir Helen Ora, iepriekš zināma kā Elīna Dzelme un Elīna Maligina, un viņas debijas darbs tapis sadarbībā ar režisoru, producentu Reini Kalnaelli.

Godalgotā režisora Vladimira Lešcova filma "Comeback" iekļauta animācijas īsfilmu konkursa programmā, un tās apraksts ir lakonisks: "Sen zaudēta bērnības kaislība kādu dienu var atgriezties."

Leščovs bērnībā spēlēja hokeju un kaislību uz šo spēli atguva pēc brauciena uz Kanādu, kur ar šo sporta veidu nodarbojas gan mākslinieki, gan mūziķi, gan baleta dejotāji.

Vladimira Lešcova filma "Comeback"
Vladimira Lešcova filma "Comeback" Foto: publicitātes

Anesī Starptautiskais animācijas filmu festivāls notiek kopš 1960. gada, kad animatori atdalījās no Kannām, un tas ir viens no animācijas filmu prestižākajiem un nozīmīgākajiem festivāliem visā pasaulē. Pēdējos gados tur triumfējušas divas Latvijas filmas: Ginta Zilbaloža filma "Projām" (2019) un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas dokumentālā animācijas filma "Mans mīļākais karš" (2020). Anesī šogad norisināsies no 14. līdz 19. jūnijam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu