Daces Pūces spēlfilma "Bedre" gūst starptautiskus panākumus un atklāj kino sezonu Vācijā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Režisores Daces Pūces spēlfilma "Bedre" pēc Lībekas kinofestivāla (Nordische Filmtage Lübeck) ieteikuma kļuvusi par atklāšanas filmu no jauna atvērtajos kinoteātros Lībekā. Jau jūnijā filma būs skatāma arī prestižajā Šanhajas filmu festivālā, programmā Spectrum: Alternatives. Tikmēr tiesības izrādīt filmu Eiropas valstīs iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe.

Vācijas pilsētā Lībekā kopš 16. maija svētdienās atkal atvērti kinoteātri, kur īpaša projekta ietvaros līdz 20. jūnijam tiks demonstrētas filmas no Lībekas kinofestivāla repertuāra. Kā atklāšanas filmu festivāla vadība izvēlējusies latviešu režisores Daces Pūces spēlfilmu “Bedre”, kas pērn kļuva par šā festivāla Grand Prix ieguvēju. Pēc filmas seansa 16. maijā skatītājiem bija iespēja tiešsaistē tikties ar režisori Daci Pūci un producenti Kristeli Pudani.

““Bedre” ir ievērojama debija, un tā ir pelnīti ieguvusi festivāla galveno balvu. Aizkustinošais un mūžīgais stāsts, kas iedzīvināts pārliecinošā ansambļa izrādē, ir iedvesmojis arī mūsu skatītājus. Tagad ir pienācis laiks iekarot kinoekrānus pašu mājās un visā pasaulē. Mēs turam īkšķus par to!” saka Tomass Hailers (Thomas Hailer), Lībekas kinofestivāla mākslinieciskais vadītājs.

Filma iekļauta arī prestižā Šanhajas filmu festivāla programmā "Spectrum: Alternatives" līdzās filmām no Austrijas, Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Indijas, Irānas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas un Turcijas.

Kā iepriekš ziņots, Daces Pūces spēlfilma jau ir piedalījusies vairākos prestižos starptautiskos festivālos: “Melnās naktis” (Tallinn Black Nights Film Festival / PÖFF, Igaunija), Nordische Filmtage Lubeck (Vācija, Grand Prix), Labāko krāsu korekciju mākslinieku festivālā Maskavā (Krievija), Santabarbaras Starptautiskajā filmu festivālā (ASV), Jeonju Starptautiskajā filmu festivālā (Dienvidkoreja) u c.

Filma “Bedre”, kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Jau iepriekš ziņots, ka pirmizrādi Latvijā filma “Bedre” piedzīvos šī gada rudenī.

Režisores Daces Pūces debijas spēlfilma pulcējusi izcilu aktieru ansambli: filmā piedalās Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, un viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis. Filmas radošajā komandā ir scenārija autori Dace Pūce, Monta Gāgane un Pēteris Rozītis, operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jusi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss – Normunds Šnē, skaņu režisors – Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies “Sinfonietta Rīga” mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Noeras (Cecilie Noer) skaņdarbs Ouvre. Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Latvijā to izplata kinoprojekts “Spektrs”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu