Jāņu vakarā pirmatskaņos Raimonda Paula jauno programmu

TVNET
Foto: Miks Jeluškins

23. jūnijā, Jāņu vakarā, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas raidīs Raimonda Paula jauno programmu "Vasaras noskaņās", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos deviņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem.

Koncertā Latvijas Radio 1. studijā tās izpildīs pats Maestro, klātesot pie klavierēm, un aktieru ansamblis "Drama" – Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Manjakovs. Tajā uzstāsies arī Žoržs Siksna, dziedot populāras un iemīļotas Maestro dziesmas.

Raimonda Paula programmas "Vasaras noskaņās" pirmatskaņojums 23. jūnijā, trešdien, plkst.17.00 būs klausāms Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2 un skatāms LTV1 plkst.20.35. Pēc pirmatskaņojuma dziesmas būs pieejamas arī Latvijas Radio YouTube kontā un Replay.lv.

Komponists Raimonds Pauls: "Jaunā programma "Vasaras noskaņās" tapa šā gada pirmajos mēnešos. Uzaicināju savu draugu Jāni Peteru rakstīt dzeju par vasaras saulgriežiem, Jāņu laiku, par mūsu svētku svinēšanu. Viņam tapa lieliski dzejoļi, kas, cita starpā, ir arī pilni humora un ironijas, man atlika tikai radīt atbilstošu mūziku. Dziesmas pirmatskaņos aktieru ansamblis "Drama", kas ir mani seni draugi no jaunības! [Pauls smejas.] Tās ir dziesmas, ko klausīties Jāņu vakarā, bet, kā tās ar laiku iemīļos cilvēki, pašreiz grūti teikt – klausieties koncertu!"

Jaunajā programmā "Vasaras noskaņās" aktieri gan dziedās, gan arī runās Jāņa Petera dzeju, kas īpaši kuplina svētku laiku. Tajā izskanēs arī dzejas veltījums komponistam Marģerim Zariņam, kurā izmantoti seni vietvārdi, ko ikdienā vairs nelietojam. Koncerta noslēgumā būs dzirdamas arī klausītāju iemīļotas Paula dziesmas, kurām līgotāji varēs dziedāt līdzi.

"Maestro un Jānim Peteram ir piedzimis brīnišķīgs Līgo cikls, pilns noskaņu. Tajā ir gan lustīgas un ēverģēlīgas notis, gan skaista mūzika ar nopietnu un dziļu jēgu," teica aktrise Dita Lūriņa. "Jaunradītās dziesmas mēģina atmodināt patiesu svētku svinēšanu, kas ierakstīta mūsu ādā un asinīs un ir kas vairāk par parastu ugunskura aizdegšanu. Tās aicina steigt dziedāt, līgot, priecāties tā, lai dzīvošana ievibrē, un līgo ir patiesi dzīvs."

Aktieru ansamblis "Drama" – Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Manjakovs
Aktieru ansamblis "Drama" – Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Manjakovs Foto: Miks Jeluškins

Koncertu pavadīs Viktors Ritovs (sintezators), Rihards Goba (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (bungas), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (saksofons). Producenti Māra Eglīte (Radioteātris) un Māris Briežkalns.

Koncerta televīzijas ierakstu nodrošina: režisore Aiga Gramste, redaktore Sanita Auškāpa, radošu operatoru komanda Alda Šēnberga vadībā, māksliniece Kristīne Lasmane, gaismu mākslinieks Gatis Līcis, gaismu un skatuves tehniķis Ēriks Aizpurvs un daudzi citi LTV darbinieki.

Projekts veidots Radioteātra ietvaros, sadarbojoties ar Latvijas Televīziju.

Nepalaid garām!

Uz augšu