Mūzikas namā "Daile" notiks īpaša festivāla "Rīgas ritmi 2021" programma

TVNET
Mūzikas namā "Daile" notiks īpaša festivāla "Rīgas ritmi 2021" programma
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Shinkarenko Jazz 4N
Shinkarenko Jazz 4N Foto: publicitātes

Mūzikas namā "Daile", Krišjāņa Barona ielā 31, no 1. līdz 3. jūlijam notiks īpaša starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla "Rīgas ritmi 2021" programma, kurā tiks piedāvāti augstvērtīgu Latvijas un Lietuvas džeza mākslinieku koncerti.

Tie būs muzikāli vakari mūzikas gardēžiem. Skatītāji izvietosies pie galdiņiem un varēs netraucēti izbaudīt kvalitatīvu un augstvērtīgu mūziku, iemalkojot labu vīnu vai vienkārši labi pavadot laiku citu mūzikas baudītāju lokā.

1. jūlijā muzikāli bagātu programmu piedāvās pieredzējušais Latvijas džeza pianists Viktors Ritovs kopā ar apvienību “Riga Jazz Allstars”. Tajā apvienojušies mūziķi, kuri ilgus gadus ir džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” pavadošās grupas pamats: bundzinieks Artis Orubs, kontrabasists Andris Grunte, ģitārists Kaspars Vizulis, tromboniste Laura Rozenberga un trompetists Oskars Ozoliņš. Viņiem pievienosies arī jauna un talantīga vokāliste Paula Saija, izdziedot gan džeza standartus, gan vēl nedzirdētas Maestro Raimonda Paula dziesmu versijas.

Viktors Ritovs
Viktors Ritovs Foto: publicitātes

2. jūlijā uzstāsies lietuviešu modernā džeza vecmeistari "Shinkarenko Jazz 4N" kopā ar kolorīto dziedātāju Nedu. "Shinkarenko Jazz 4N" ir Leonīda Šinkarenko vadīts kvartets, kas piedāvā grūvīgu, elektroakustisku oriģinālmūziku, kurā liela loma atvēlēta basa un bungu saspēlei, bet neparastus muzikālos akcentus rada divu saksofonu kopskanējums. Kā teicis vācu džeza žurnālists Kristofs Gīze, "šai grupai ir viss – muzikālā meistarība, enerģija, sirds, dvēsele un prieks".

3. jūlijā īpašu programmu kopā ar saviem muzikālajiem draugiem prezentēs pianists Kristaps Vanadziņš, piedaloties arī spēcīgās balss īpašniecei Ievai Kerēvicai. Viņa bijusi laureāte vairākos vokālistu konkursos, ieskaitot starptautisko džeza izpildītāju konkursu "Sony Jazz Stage", un komponē dziesmas arī pati. Kristapa Vanadziņa trio sastāvā apvienojušies lieliski džeza mūzikas pazinēji, kuru spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes – basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, kā arī, protams, pats Kristaps Vanadziņš. Nupat nākusi klajā arī trio vinila plate “The Love Garden Has Overgrown”.

Koncerti katru vakaru sāksies pulksten 20. Biļetes nopērkamas aula.lv. "Tele2" klienti biļetes varēs iegādāties ar 25 procentu atlaidi. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājas lapā rigasritmi.lv.

Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija šā gada maijā atkārtoti piešķīra festivālam "Rīgas ritmi" prestižo kvalitātes zīmi "EFFE Label".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu