"Kulakova naktī" koncertuzvedums ar Veidenbauma dzeju

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/

Rojas brīvdabas estrādē 21. augustā notiks jau tradicionālais festivāls "Kulakova nakts", kurā skanēs koncertuzvedums "Īsts filozofs nav pesimists" ar dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas interpretācijām mūzikā, informē pasākuma producents Sandis Mohovikovs.

"Kulakova nakts" Rojas brīvdabas estrādē 21. augustā sāksies plkst.18, kad uzstāsies festivāla viesi - "Trīs Latvijas tenori" - ar Jura Kulakova tautasdziesmu apdarēm un klasiskiem opermūzikas hitiem, grupa "Menuets", kā arī kultūras pils "Ziemeļblāzma" pūtēju orķestris "Fanfara" ar diriģentu Mārci Miķelsonu.

Pēc Mohovikova paustā, "Kulakova nakts" galvenais notikums ir koncertuzvedums "Īsts filozofs nav pesimists", kas sāksies plkst. 20.30. Tā pirmajā daļā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru kora "Gaudeamus" un grupas "Pērkons" interpretācijā skanēs Kulakova kantāte "Mīlestībā viļņo krūts".

Pasākuma producents norādīja, ka tieši ar šo skaņdarbu koris "Gaudeamus" pērn maijā plānoja svinēt savu 60 gadu jubileju, taču pandēmijas ierobežojumu dēļ tas nenotika. Savukārt koncertuzveduma otrajā daļā uzstāsies grupa "Dzelzs vilks" un jauno rokmūziķu grupa "Sānuielas zēni". Skanēs gan Veidenbauma inspirācijas dzejā, gan versijas par komponista Kulakova ciklu "Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem", gan mūziķu pašu oriģinālsacerējumi.

"Kulakova nakts" tradīcija tika iedibināta 2015. gadā, un pirmais festivāls notika Ogrē, atzīmējot 30 gadus kopš vēsturiskās grupas "Pērkons" uzstāšanās Ogres estrādē 1985. gada 6. jūlijā, kad grupas fani, koncertā gūto emociju uzplūdā vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu un, iespējams, provokatoru uzkūdīti, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus. Kopš tā laika festivāls viesojies vēju pilsētā Liepājā, Koncertzālē "Cēsis", Kulakova dzimtajos Līvānos un Ikšķiles estrādē, pauda Mohovikovs.

Foto: Ogrē noticis festivāls "Kulakova nakts".

Ieeja koncertā notiks, uzrādot sertifikātu, kas apliecina pilnībā pabeigtu vakcināciju pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas faktu, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu