Mediju ētikas padome: Pieci.lv rīkojās atbilstoši, pārtraucot atskaņot "Singapūras satīna" mūziku

"Singapūras satīns" FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas Mediju ētikas padome noraidījusi grupas "Singapūras satīns" sūdzību, kurā tās dalībnieki pauduši viedokli, ka Latvijas Radio rīkojies pretēji mediju ētikas principiem, publicējot paziņojumu tviterī un pārtraucot grupas mūzikas atskaņošanu Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" ēterā.

Atgādinām, ka 10. maijā improvizācijas teātra “Tea Tree” dibinātāja un vadītāja Mairita Rosicka, kurai ir divi bērni no grupas "Singapūras satīns" mūziķa Kristapa Strūberga, vietnē "Twitter" paziņoja, ka aiziet no vardarbīgām attiecībām, un lūdza sabiedrības finansiālu atbalstu.

Nesagaidot paša Strūberga komentāru, viņa pārstāvētā grupa "Singapūras satīns" izplatīja komentāru, ka ir pret jebkāda veida vardarbību, kā arī pret apmelošanu un nepatiesas informācijas izplatīšanu.

Reaģējot uz situāciju, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv uz laiku pārtrauca atskaņot grupas mūziku ēterā, savā "Twitter" kontā paziņojot: "Solidarizējoties ar pastāvīgajiem klausītājiem, esam nolēmuši uz mirkli dot atpūtu “Singapūras satīna” mūzikai Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā."

Iepazīstoties ar abu pušu redzējumu par situāciju, kā arī ierakstiem tviterī,

Ētikas padome secināja, ka "Pieci.lv" rīkojies atbilstoši Ētikas kodeksā nostiprinātajiem principiem un vērtībām.

6

Pēc padomes paustā, izšķirošs apstāklis situācijas vērtējumā ir tieši "Singapūras satīna" iesaiste divu privātpersonu konfliktā. Gadījumā, ja grupas mūziķi kā kopums nebūtu ar savu publisku vērtējumu iesaistījušies konkrētā konflikta iztirzāšanā, kolektīvi paužot konflikta apstākļus vērtējošus apgalvojumus tviterī, "Pieci.lv" redakcionālā lēmuma vērtējums no ētikas viedokļa varētu būt atšķirīgs.

Šajā situācijā "Pieci.lv" reaģēja uz mūzikas grupas publisku iesaisti divu privātpersonu konfliktā, pieņemot redakcionālu lēmumu par īslaicīgu grupas mūzikas atskaņošanas pārtraukšanu vienā Latvijas Radio programmā. Padomes ieskatā, tādā veidā Latvijas Radio ne tikai demonstrēja vēlmi rosināt sarunu par sociāli nozīmīgiem jautājumiem, bet arī spēju aktīvi rīkoties tajos gadījumos, kad šāda tematika skartu arī Latvijas Radio darba ikdienu un organizēšanu.

Ētikas padomes ieskatā šāda rīcība apliecināja "Pieci.lv" godprātīgumu un cieņu pret medija auditoriju, kad tā medija redakcionālās politikas kontekstā sagaida vai varētu sagaidīt proaktīvu medija rīcību. Vienlaikus ir būtiski, ka grupas mūzikas atskaņošanas pārtraukums bijis neilgs.

Uz augšu
Back