Foto ⟩ Svinīgi atver jauno Mežaparka lielo estrādi

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

2. septembrī ar Baibas Ābelītes izstādes "Atļautā ilūzija. Saknes" atklāšanu oficiāli tika atvērta Mežaparka lielā estrāde.

Kā pēc atklāšanas teica Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka (LA), viņa pēdējo reizi estrādē bija bijusi laikā, kad vēl notika būvdarbi. Politiķe neesot cerējusi, ka estrāde izdosies tik gaiša un skanēs tik labi.

Viņa atzina, ka tā sauktā būvnieku karteļa lieta met ēnu uz paveikto, taču Lielā estrāde bija un ir nepieciešama un tagad ir jārūpējas par tās piepildīšanu ar visdažādākajām krāsām un emocijām.

"Tas ir ļoti skumji, kā mēs sabojājam katru no saviem simboliem tā tapšanas procesā," teica Ratinīka, uzsverot, ka tiks izvērtēts, cik pamatoti bija būvniecības darbu sadārdzinājumi

Taču pašlaik esot jādomā par šīs telpas saturisko piepildījumu.

Foto: Mežaparka Lielās estrādes, koncertzāles un izstāžu zāles svinīgais atvēršanas pasākums.

Kā ziņots, no 2. septembra ikvienam apmeklētājam būs iespēja aplūkot Mežaparka Lielo estrādi, tās koncertzāli un apmeklēt izstāžu zālē eksponētās izstādes.

Apskatei būs pieejama jaunā koncertzāle, kam, godinot kordiriģentus Gido un Imantu Kokaru 100.jubilejā, šī gada 14. augustā tika piešķirts godpilnais nosaukums "Kokaru zāle".

Šovasar tika pabeigta Mežaparka Lielās estrādes B2 posma būvniecība. Darbu laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, bet divi - pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri. Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā.

Membrānas materiāls ir austs no AS "Valmiera stikla šķiedra" ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma "Valmiera Glass UK" rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus kā arī nodrošinās estrādes akustiku.

Būvdarbu laikā ir uzbūvētas saimniecības ēkas un pārbūvēta arī katlu māja. Pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi un izbūvētas inženierkomunikācijas. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja uzņēmums AS "LNK Industries". Jaunizbūvētā estrādē jau ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā.

Pēc pārbūves estrāde svētku dalībniekiem būs ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka.

Kopumā estrādes pārbūves izmaksas tiek lēstas aptuveni 80 miljonu eiro apmērā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu