Pirmizrādi piedzīvos Sluckas režisētā "Nodevība"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Nodevība"
"Nodevība" Foto: Margarita Germane, Nacionālā teātra arhīvs

10. septembrī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrāde Harolda Pintera drāmai "Nodevība" Ināras Sluckas režijā.

Harolds Pinters ir 20. gadsimta dramaturģijas klasiķis, kurš 2005. gadā saņēmis Nobela prēmiju literatūrā par to, ka “viņa lugās aiz ikdienas sarunām paveras bezdibeņi un atveras durvis uz apziņas aizslēgtām telpām”.

Luga ir Harolda Pintera populārākais darbs, kas stāsta par šķietami klasisko mīlestības trijstūri – Emma, viņas vīrs un vīra draugs. “Nodevības” jēdzienu Harolds Pinters paceļ līdz daudz sarežģītākai un neviennozīmīgākai pakāpei. Nodot otru cilvēku vienmēr ir nodot arī sevi, un tas nes līdzi gan vilšanos sevī un citos, gan nepatiku, gan dusmas – par visu paveikto un par to, kas nav izdarīts. Visi trīs lugas varoņi attiecībās jūtas vientuļi un mēģina atrast ikdienas rutīnā pazaudēto “es”.

Šī Inārai Sluckai ir ļoti gaidīta atkalsatikšanās ar Haroldu Pinteru, jo viņas pirmais režijas darbs bija Pintera luga “Mīļākais”.

Par jauniestudējumu režisore saka: “Harolda Pintera “Nodevība” radikāli maina lasītāja un skatītāja uztveri, tāpēc ka skatītājs zina vairāk nekā lugas personāži, proti, notikumi rit apgrieztā hronoloģiskā kārtībā. Tomēr atgriezeniskā hronoloģija nav līdzena – secīgām ainām seko lēciens laikā. Pintera skopā informācija par tēliem, šķietami vienkāršie dialogi, pauzes un klusums ir jāatšifrē. Izrāde dod iespēju katram pašam veidot savu stāstu, kas atkarīgs no mūsu pieredzes un zināšanām. Nodevības tēma šeit tiek risināta vairākos līmeņos – mīlestībā, draudzībā, pret bērniem, pret tuvākajiem cilvēkiem un pret sevi pašu…”

Ināra Slucka
Ināra Slucka Foto: @lmt

Lomās: Inga Misāne-Garsberga, Egils Melbārdis, Kaspars Aniņš, Mārcis Maņjakovs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu