Foto ⟩ Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala"

TVNET
Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”
Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” Foto: publicitātes

Ar diviem grandioziem Baireitas festivāla orķestra un slavenā pašmāju diriģenta Andra Nelsona koncertiem, kā arī virtuozo mākslinieku Mao Fudzitas un vijolnieka Marka Buškova uzstāšanos noslēdzies starptautiskais simfonisko orķestru festivāls "Rīga Jūrmala". Aplūko foto no festivāla! 

Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā viesojās 329 mūziķi no visas pasaules, trīs no izcilākajiem pasaules orķestriem diriģentu Andra Nelsona, Džona Eliota Gārdinera un Daniela Hārdinga vadībā un spoži dažādu paaudžu solisti.

Festivālā izskanēja 21 simfoniskās un kamermūzikas koncerts, un to apmeklēja vairāk nekā 15 100 apmeklētāju no 30 pasaules valstīm, tostarp Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, Lietuvas un Igaunijas, Norvēģijas u.c.

2021. gada vasaras sezonu diriģenta Džona Eliota Gārdinera vadībā un ar pianistiem Judžu Vanu un Andrāšu Šifu atklāja jaundibinātais Marisa Jansona Festivāla orķestris, kurā piedalījās vadošie orķestru mūziķi no Bavārijas Radio simfoniskā orķestra, Berlīnes Filharmonijas orķestra, Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra, Oslo Filharmonijas orķestra, Cīrihes Tonhalles orķestra un Vīnes Filharmonijas orķestra un kuri bija apvienojušies, lai aizvietotu Bavārijas Radio simfoniskā orķestra uzstāšanos un godinātu ievērojamā latviešu diriģenta Marisa Jansona piemiņu. Ar īpašiem dienas un vakara koncertiem festivālā piedalījās britu vokālā grupa “The King’s Singers”, islandiešu pianists Vikingurs Olafsons un baritons Matiass Gerne.

Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”
Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” Foto: publicitātes

Turpinot darbu pie festivāla izglītības programmas “Rīga Jūrmala” akadēmijas attīstības, vasaras garumā sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju tika organizētas arī klātienes mūzikas meistarklases jaunajiem talantiem, piedaloties pianistam Andrāšam Šifam, čellistam Mišam Maiskim, soprānam Renē Flemingai un pianistiem Leifam Ūvem Annesnēsam un Jefiman Bronfmanam. Sezonas laikā tiešsaistes meistarklasēs piedalījušies 104 studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Papildus festivāla ietvaros un sadarbībā ar Latvijas Radio 3 “Klasika” apmeklētāji varēja baudīt īpašus muzikālus piknikus Rīgas parkos.

Foto: Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala".

“Šī vasara ir bijusi aizkustinājuma un emociju pilna. Neraugoties uz plānotām un neplānotām izmaiņām festivāla programmā, esam ne tikai ļoti veiksmīgi un ar izciliem rezultātiem aizvadījuši šo sezonu, bet radījuši jaunas un, cerams, paliekošas iniciatīvas. Viena no tām ir jaunizveidotais Marisa Jansona Festivāla orķestris, kas tapa ar orķestru mākslinieku iniciatīvu, pieminot Latvijas leģendārā diriģenta piemiņu un lielā cieņā pret festivāla darbu,” stāsta Zane Čulkstēna, festivāla “Rīga Jūrmala” izpilddirektore. “Visas festivāla komandas vārdā vēlamies izteikt vislielāko apbrīnu un cieņu mūsu fantastiskajiem mūziķiem un pateicību – festivāla atbalstītājiem un apmeklētājiem, kuri ļāva šai brīnišķīgajai un muzikālajai vasarai notikt!”

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu