Foto ⟩ Ar Paulas Šūmanes solo Liepājas Simfoniskais orķestris atklāj 141. koncertsezonu

TVNET
Ar Paulas Šūmanes solo Liepājas Simfoniskais orķestris atklāj 141. koncertsezonu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Paula Šūmane
Paula Šūmane Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 18. septembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" ar krāšņu koncertprogrammu sava galvenā diriģenta – maestro Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atklāja jauno, nu jau 141. koncertsezonu. Koncerta īpašā viešņa bija izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane. Aplūko foto!

Publika baudīja solistisku virtuozitāti Paulas Šūmanes sniegumā vienā no izcilākajiem somu vēlīnā romantisma komponista Žana Sibēliusa skaņdarbiem – Reminora vijolkoncertā.

Aplūko foto!

Gintara Rinkeviča lasījumā skanēja arī visu laiku nozīmīgākā krievu komponista Pētera Čaikovska reti atskaņotā simfonija “Manfrēds”, ko iedvesmojušas Bairona poēmas un sniegotu Alpu ainavas.

Jaunajā sezonā Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvās daudz un dažādas programmas ar akcentu uz spožākajiem pašmāju solistiem ar starptautisku vārdu. Jau 1. oktobrī Liepājā un 2. oktobrī Tukumā gaidāma skaista koncertprogramma ar spožo klaviervirtuozu Vestardu Šimku un diriģentu Atvaru Lakstīgalu, kas klausītājiem dos iespēju baudīt gan 19. gadsimta šedevru – Bēthovena Piekto simfoniju, gan arī iepazīt Vestardu Šimku kā komponistu, jo skanēs arī Šimkus radīti klaviersacerējumi ar orķestri.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu