Video ⟩ Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi" jau oktobrī

TVNET
Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi" jau oktobrī
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Iveta Apkalna
Iveta Apkalna Foto: publicitātes

No 22. līdz 24.oktobrim Latgales vēstniecībā "Gors" norisināsies jau sestais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi", kas tiks aizvadīts tēmas "Pēctecība. Mantojums. Paaudzes" zīmē.

Festivāla mākslinieciskās vadītājas Ivetas Apkalnas aicināti, tajā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", diriģenti Māris Sirmais, Guntis Kuzma, Vācijas ērģelnieks Mariuss Herbs, aktieris Gundars Āboliņš un J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu koris. Festivālā gaidāms Pētera Vaska darba "Veni Domine" Latvijas pirmatskaņojums.

Sestā Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla tēma "Pēctecība. Mantojums. Paaudzes" šogad aicinās aizdomāties par to, cik vērtīgu mantojumu esam saņēmuši no mūsu priekštečiem, vai protam to novērtēt, akcentējot muzikālo mantojumu kā organismu, kas nav nākamajām paaudzēm nododams lielums nemainīgā formā un saturā.

"Jāsaka paldies šim sarežģītajam laikam, kurā dzīvojam šobrīd, jo tas ir devis daudz brīžu, lai domātu par paaudzēm svarīgām lietām un ļāvis no šī laika mācīties, tādēļ sestā festivāla "ORGANismi" vadlīnija iekļauj arī skolotāja un skolēna mijiedarbību, to akcentējot festivāla centrālajā koncertā, kad kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori "Latvija" tiks vilktas paralēles starp Aleksandra Gilmāna, Ārona Koplenda un Filipa Glāsa daiļradi," teic festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna.

Video: Apkalna par festivālu.

Šā gada festivāla atklāšanas diena, 22. oktobris, tiks veltīta jaunās ērģelnieku paaudzes pārstāvju daiļradei. "Gors" Mazajā zālē skanēs Vupertāles (Wuppertal) Starptautiskā ērģeļmūzikas konkursa laureāta - Mariusa Herba soloprogramma. Ar ērģelnieku Iveta Apkalna iepazinās 2019. gadā būdama žūrijā, kurā toreiz 19 gadus vecais Mariuss ieņēma 1. vietu. Koncertu atklās vēl viena jaunā mūziķa, Rēzeknes ērģelnieku Pētera un Nellijas Sarkaņu dinastijas turpinātāja, Nacionālās mākslu vidusskolas audzēkņa Oskara Kalniņa ērģeļspēles priekšnesums. 22. oktobra vakarā neformālākā gaisotnē būs iespēja tikties ar Ivetu Apkalnu un viņas skatuves tērpu mākslinieci Eviju Dāboliņu, lai sarunātos par mūziķu apģērbu veidošanas, īpaši ērģelnieka apģērba, specifiku un lietojuma īpatnībām.

23. oktobrī otro festivāla dienu sāks sarunas pirms koncerta kopā ar mūzikas žurnālistu Orestu Silabriedi, kam sekos Ivetas Apkalnas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Valsts akadēmiskā kora "Latvija" tikšanās uz Lielās zāles skatuves, koncertā iekļaujot Aleksandra Gilmāna un Ārona Koplenda ērģeļsimfonijas diriģenta Gunta Kuzmas lasījumā, kā arī Filipa Glāsa 7. simfoniju un komponista Pētera Vaska "Veni Domine" Latvijas pirmatskaņojumu diriģenta Māra Sirmā vadībā.

24. oktobrī izskanēs īpaši festivālam radītā koncertuzvedums "Ķiršu koks", kurā līdzās Ivetai Apkalnai piedalīsies aktieris Gundars Āboliņš un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģente Anda Lipska), uzveduma režisore Inese Mičule. Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Naneti grāmata "Mans vectēvs bija ķiršu koks", tajā skanēs dziesmas no Raimonda Paula cikla "Mazs, laimīgs zēns".

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi" Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu