Būvēt māju pēc hernhūtiešu parauga un to beigās uzspridzināt

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Wild East. Kur vedīs ceļš”
“Wild East. Kur vedīs ceļš” Foto: publicitātes

Režisora Matīsa Kažas pirmais latviešu pilnmetrāžas vesterns “Wild East. Kur vedīs ceļš”, kas savu pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem piedzīvos jau 6. oktobrī, atklās gan spraigas pakaļdzīšanās un dramatiskas apšaudes, gan arī citas elpu aizraujošas epizodes. Taču ne mazāk iespaidīgs ir bijis pats filmas radīšanas process un atsevišķu ainu filmēšana.

Kā min pats režisors, viens no jestrākajiem vesterna tapšanas momentiem ir bijusi īpaši filmas vajadzībām būvētas mājas uzspridzināšana pie Skaņākalna, Salacas upes krastā.

Vienā no filmas epizodēm spraiga darbība norisinās koka mājiņā, kurā dzīvo filmas varonis Otto (aktieris Kaspars Znotiņš). Šo māju īpaši filmas vajadzībām, izpētot hernhūtiešu namu paraugus, būvējis spēlfilmu mākslinieks Jurģis Krāsons, kurš iedvesmojies arī no tradicionālajiem vesterniem un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā apskatāmajiem eksponātiem. Taču gala rezultāts nav etnogrāfiska reprodukcija, bet gan mākslinieka radošais fantāzijas lidojums.

“Wild East. Kur vedīs ceļš”
“Wild East. Kur vedīs ceļš” Foto: publicitātes

“Mājas detaļas un interjera elementus veidojām manā darbnīcā apmēram nedēļas garumā. Pašu māju pēc moduļu principa salikām kopā uz vietas filmēšanas laukumā pie Skaņākalna, Salacas upes krastā. Lai panāktu mājai vēlamo izskatu vesternu stilistikā, proti, ar deguma pēdām, – tika izmantoti speciāli materiāli. Savukārt, lai filmēšanas ainās radītu vesterniem raksturīgo apgaismojumu, starp sienu dēļiem speciāli paredzējām un veidojām kārtīgas šķirbas. Tas nodrošināja to, ka kadrā iespējams redzēt atsevišķus gaismas starus, katru pat vissīkāko puteklīti,” stāsta filmas mākslinieks Jurģis Krāsons.

Vesterna cienīga padarīšana ir ne vien apšaudes, spraigas pakaļdzīšanās un kaujas ainas, bet arī sprādzieni un dūmu mākoņi. Šādas epizodes piedzīvotas arī, filmējot “Wild East. Kur vedīs ceļš”. “Viennozīmīgi mājas spridzināšanas aina bija viens no jautrākajiem un iespaidīgākajiem momentiem filmas tapšanas laikā. Tas bija plānots notikums, ko lieliski paveica savas jomas profesionāļi. Ironiski tieši spridzināšanas epizode bija tā, no kuras mums par labu filmas kopējai dramaturģijai nācās atteikties, taču filmā redzami citi kolorīti notikumi un spilgti momenti Jurģa Krāsona izveidotajā objektā,” filmas tapšanas gaitu komentē režisors Matīss Kaža.

Spēlfilmā “Wild East. Kur vedīs ceļš” galvenajā lomā iejūtas aktieru Kaspara Zvīguļa un Sandras Kļaviņas meita Žanete Zvīgule, viņai līdzās spēlē jaunais Dailes teātra aktieris Toms Veličko. Lomas filmā spilgti iznes arī Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Andris Keišs, Niklāvs Kurpnieks, Agnese Budovska (Cīrule), Inese Kučinska, Jānis Skutelis un citi aktieri.

Foto: publicitātes
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu