Daugavpils teātrī top Ingas Ābeles "Tumšie brieži"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Tumšie brieži"
"Tumšie brieži" Foto: Džeina Saulīte

2. oktobrī Daugavpils teātra Eksperimentālajā zālē notika pirmizrāde ģimenes drāmai "Tumšie brieži" Dmitrija Petrenko režijā.

Izrādes darbība risinās lauku mājā, kur kādā drēgnā pēcpusdienā pie iekurtas krāsniņas mēģina sasildīties vientuļās un uzvilktās kā stīgas "Rase Panemune" sirdis. Pēdējā laikā Alfam neklājas viegli - briežu saimniecības bizness nenes cerētos augļus, pusaugu meita Ria visu laiku spurojas, Opis mūždien viņu kritizē, attiecības ar jaunapņemto sievu Nadīnu iegājušas strupceļā. Lai glābtu ģimenes finansiālo stāvokli, Alfs pieņem smagu lēmumu – nokaut visus briežus. Stīga plīst un ilgi noklusētais izlaužas brīvībā, pamatīgi sagrīļojot "Rase Panemune" pamatus.

Ingas Ābeles luga tiek uzskatīta par vienu no autores nozīmīgākajiem veikumiem dramaturģijā, turklāt vērtējama kā pagrieziena punkts latviešu oriģināldramaturģijā, kurā 21. gs. sākumā bija iestājusies krīze. Šo intonācijā poētisko un vienlīdz skarbo lugu par ļoti sāpīgām attiecībām starp ļoti tuviem cilvēkiem režisors Dmitrijs Petrenko izvēlējās, lai debitētu Daugavpils teātrī. Izrādē režisors vēlējās runāt par vīrieša attiecībām ar dzīvi, kad viņš sasniedz briedumu, un, viņaprāt, Inga Ābele ļoti precīzi uzrakstīja vīrieša portretu, kurš sapinies neatzītajos aizvainojumos, bailēs, slēpjas aiz mēģinājumiem būt stingram, taču cieš vēl lielāku sakāvi.

"Alfam visu laiku ir sajūta, ka kāds viņam elpo pakausī, ka viņam jādara tas, ko citi gaida no viņa, pavisam aizmirstot, ko no dzīves vēlas viņš pats. Viņa pieļāvīgums un neizlēmība arī ir viņa klupšanas akmens,"

stāsta aktieris Māris Korsiets. "Taču šī izrāde parāda, ka, lai cik grūti ietu, dažkārt nelaime ir tā, kas var izglābt ģimeni no izjukšanas un atkal visus vienot."

Izrādē piedalās: Māris Korsiets, Zanda Mankopa vai Agnese Laicāne, Marģers Eglinskis, Līga Ivanova, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums, Ervīns Rafaels Ustinskovs. Režija un telpa - Dmitrijs Petrenko, kostīmi – Gatis Timofejevs, gaismas – Sergejs Vasiļjevs. Izrāde latviešu valodā, paredzēta skatītājiem no 12 gadu vecuma.

"Tumšie brieži"
"Tumšie brieži" Foto: Džeina Saulīte

Nākamās izrādes notiks 9. oktobrī pl. 18.00 un 25. novembrī pl. 18.30.

Izrādes pieejamas apmeklējumam personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to pēdējo sešu mēnešu laikā. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs digitālais Covid-19 sertifikāts

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu