"Bedre" nominēta astoņās "Lielā Kristapa" kategorijās

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Bedre"
"Bedre" Foto: publicitātes

Šonedēļ tika paziņoti šī gada Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" nominanti. Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre”, kas jau guvusi starptautisku atzinību un galvenās balvas vairākos kinofestivālos, nominēta astoņās kategorijās, tostarp “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”, “Labākais spēlfilmas režisors” un “Labākais scenārists”.

Atlases komisija kategorijā “Labākā aktrise galvenajā lomā” nominējusi arī Daci Everss, kā “Labākā aktrise otrā plāna lomā” nominēta Indra Burkovska, bet balvai “Labākais aktieris otrā plāna lomā” — Egons Dombrovskis. Kā “Labākais komponists” nominēts arī filmas mūzikas autors Valters Pūce, bet kā “Labākais spēlfilmas operators” — Gatis Grīnbergs.

“Man liels prieks par šīm daudzajām nominācijām! Ļoti novērtēju šo ekspertu viedokli, un man tikpat svarīgs ir arī ikviens skatītājs. Un to ir ļoti daudz. Paldies jums katram par ieraudzīšanu un brīnišķīgajām atsauksmēm. 

Es aicinu visus, kas nav paspējuši noskatīties “Bedri” uz lielā ekrāna, to darīt tagad, jo tūdaļ būs jādod vieta citām filmām. Paldies “Bedres” komandai, un tiekamies nākamajās filmās!”

aicina Dace Pūce.

"Lielā Kristapa" atlases komisija šogad noskatījās pavisam 92 filmas, līdz ar to astoņas nominācijas Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilmai ir pagodinošs novērtējums no pašmāju nozares kolēģiem. “Bedre” jau piedalījusies un guvusi atzinību vairākos prestižos starptautiskos festivālos: “Melnās naktis” (Tallinn Black Nights Film Festival / PÖFF, Igaunija), Nordische Filmtage Lubeck (Vācija, Grand Prix), XVII Starptautiskais kinofestivāls “Baltijas debijas” (Krievija, Grand Prix nominācijā “Labākā filma”), Labāko krāsu korekciju mākslinieku festivālā Maskavā (Krievija), Santabaras Starptautiskajā filmu festivālā (ASV), Jeonju Starptautiskajā filmu festivālā (Dienvidkoreja) u. c. Filma iekļauta prestižā Šanhajas filmu festivāla programmā Spectrum: Alternatives līdzās filmām no Austrijas, Beļģijas, Filipīnām, Francijas, Indijas, Irānas, Kanādas, Krievijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas un Turcijas.

Filmas radošā komanda — operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss — Normunds Šnē, skaņu režisors — Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījušies “Sinfonietta Rīga” mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre". Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Latvijā to izplata kinoprojekts “Spektrs”, izplatītājs ārvalstīs — “TVCO”.

Tiesības izrādīt filmu Eiropas valstīs iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe.

Filmā piedalās aktieri Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Foto: Ar stāvovācijām sagaidīta filmas “Bedre” pirmizrāde.

Galvenais "Lielā Kristapa" notikums — balvu pasniegšanas ceremonija — notiks 14. novembrī. Svinīgo ceremoniju, kurā tiks pasniegtas balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās balvas, skatītāji varēs vērot Latvijas Televīzijas tiešraidē.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu