Foto ⟩ Iznākusi Kārļa Kazāka grāmata par Velomūzikas vasarām

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Kārļa Kazāka grāmatas "Sākums mūs atrod pats" atvēršana
Kārļa Kazāka grāmatas "Sākums mūs atrod pats" atvēršana Foto: Jānis Škpars/TVNET

Dziesminieks Kārlis Kazāks ķēries pie rakstīšanas, un tikko iznākusi viņa pirmā grāmata "Sākums mūs atrod pats" – atmiņas par Velomūzikas vasarās piedzīvoto. Velomūziķu jaukā kompānija pabijusi tik daudzās Latvijas vietās, ka teju ikviens lasītājs atradīs sev mīļa zemes stūrīša aprakstu. Grāmatā izmantoti paša autora zīmējumi.

Kopš 2012. gada Kārlis organizē muzikālus koncertceļojumus ar velosipēdiem “Velomūzika”, mainot koncertus pret naktsmājām. “Velomūzikas” ietvaros ar velosipēdiem pa Latviju braukts deviņas vasaras, veikti desmit ceļojumi, norullēti aptuveni 5000 km un sniegti vismaz 80 koncerti.

"Cik kilometru dienā var pieveikt netrenēts velobraucējs ar somām un mūzikas instrumentiem apkrautu velosipēdu? Nav ne jausmas. Vai tie ar raustītām līnijām kartē iezīmētie celiņi ir izbraucami ar velosipēdu? Nav ne jausmas. Vai vajag uzdot šos jautājumus kādam gudrākam? Nedomāju vis… Kāds būs mūsu brauciena nosaukums? Nebija grūti pieņemt lēmumu – velosipēdi un mūzika, tātad Velomūzika."  

Apmēram tā kādā nesteidzīgā ziemas vakarā sākas skaistais velomūzikas piedzīvojums. Pēc tam jau ar katru braucienu top aizvien skaidrāk, ko plānot un ko ne, ko ņemt līdzi un ko ne. Taču pamatprincips nemainās: par naktsmājām braucēji nemaksā, bet nopelna naktsmājas ar mūziku.

Kārlis Kazāks ir tik meistarīgs stāstnieks, ka, izlasot grāmatu, šķiet, pats esi visur līdzi braucis. Kārlis grāmatā filigrāni izzīmē ne vien izbrauktos ceļus un bezceļus, bet arī braucēju raksturus, sastaptos cilvēkus un dažnedažādos piedzīvojumus.

Grāmatas redaktore Ilze Vācere: "Šī grāmata ir pavisam personisks gids ceļojumam pa Latviju. Lasot rodas sajūta, ka pats brauc kopā ar visiem, minoties kalnup vai cauri visbiezākajām smiltīm, vienlaikus atgaiņājoties no dunduriem. Katrs lasītājs šajā grāmatā atradīs kādu vietvārdu, kas kaut ko izsaka un ir svarīgs tieši viņam."

Foto: Kārļa Kazāka grāmatas "Sākums mūs atrod pats" atvēršana.

Taču šis galīgi un nemaz nav stāsts par riteņbraukšanu. Tas ir Kārļa Kazāka mīlestības stāsts. Mīlestības pret Latviju, mūziku un cilvēkiem. Un nekas, ka pat viņam reizēm brauciena laikā apskrējās dūša un gribējās, lai taču visi aizveras “un klausa mani”.

Pieejama arī e-grāmata.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu