Skanstē iestādīti "VERDE" projekta pamatkoki

TVNET
Skanstē iestādīti "VERDE" projekta pamatkoki
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Rīgā, Skanstē, vietā, kur satiekas Skanstes un Hanzas ielas, šaurā lokā tika prezentēta zaļākā biroju kompleksa "VERDE" pirmās kārtas būvniecība un par godu tam, iestādīti pirmie trīs pamatkoki jeb koki, kuri atradīsies uz ēkas 5.stāva plašās terases. Projekta pirmās ēkas Spāru svētki norisināsies vēl šogad, bet būvniecība pilnībā noslēgsies 2022.gada jūnijā.

Kopumā 30 000 m2 plašajos "VERDE" birojos būs mūsdienīga, energoefektīva un zaļa vide produktīvam darbam vairāk nekā 3000 cilvēkiem. "VERDE" attīstībā plānots investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro. 

"VERDE" prezentācijas pasākums simboliski tika atzīmēts ar ilgtspējīgāko no "pamatakmeņu" stādīšanu, proti, pamatkoku stādīšanu podos, kurus ar ceļamkrāna palīdzību uzcēla uz ēkas 5.stāva terases. Uz tās pēc būvniecības noslēguma tiks izveidota 600m2 plaša bagātīgi apzaļumota zona atpūtai un produktīvam darbam.

Foto: Publicitātes foto

"Mūsu mērķis un būvniecības plāns ir vēl šogad svinēt ēkas Spāru svētkus un noslēgt "VERDE" pirmās ēkas būvniecību nākamā gada pavasarī. Plānots, ka 2022.gada jūnijā varēsim uzņemt nomniekus un nodrošināt visus solītos labumus - plašu zaļo zonu gandrīz "bezauto" pagalmā un terasē, kas būs aprīkoti ar āra darba vietām, labu savienojamību ar jebkuru vietu Rīgā, unikālu brokastu un pusdienu koncepta restorānu un citas papildu ērtības," uzsvēra projekta investors un attīstītājs, "Capitalica Asset Management" ģenerāldirektors Andrius Barštys.

Edvards Smiltēns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks papildināja: ""VERDE" saucot sevi par zaļāko biroju Rīgā ir spraudusi augstu latiņu gan sev, gan citiem. Ceru, ka šis projekts būs aizraujošs piemērs un tādas zaļas, mūsdienīgas ēkas drīzumā būs redzamas daudzās apkaimēs, darot Rīgu vēl skaistāku."

Foto: Publicitātes foto

"Viens no Eiropas investīciju bankas galvenajiem mērķiem ir veicināt ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi, vienlaikus apkarojot klimata pārmaiņas. Tā kā ēkas ir vieni no galvenajiem CO2 emitētājiem, ir būtiski iesaistīt šajā procesā nekustamā īpašuma nozari. Modernizācijai un inovācijām būs būtiska nozīme, lai sasniegtu Eiropas mērķi - klimata neitralitāti līdz 2050.gadam. Būvniecības nozarei ir svarīga loma Latvijas ekonomikā, un šī iemesla dēļ mēs esam priecīgi atbalstīt tādus ilgtspējīgus Latvijas projektus kā "VERDE", lai veicinātu turpmākus ieguldījumus videi nekaitīgā būvniecībā un pakāpenisku pāreju uz oglekļa neitralitāti," klātesot komentēja viens no "VERDE" projekta finansētājiem Eiropas Investīciju bankas (EIB) pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini (Marco Francini).

Prezentācijas pasākumā nevarēja piedalīties, taču attālināti ar projekta attīstības plāniem iepazinās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

""VERDE" jaunais komplekss ir būtiska investīcija pilsētai. Turklāt tas rada jaunas iespējas Rīgai piesaistīt augstas pievienotās vērtības starptautiskus uzņēmumus, jo komplekss pielāgots augstiem standartiem. Vērtīgi ir arī tas, ka šādi palielinās Rīgas atpazīstamība saistībā ar modernās un ilgtspējīgās arhitektūras attīstību, kontrastā, piemēram, vēsturiskajai Jūgendstila un koka arhitektūrai. Skanste ir lielisks piemērs tam, kā ikviens objekts ir veicinājis nākamā attīstību. Novēlu, ka šādu jaunu izaugsmes impulsu apkaimei sniedz arī jaunais "VERDE" komplekss!" iepazīstoties ar projektu komentēja Rīgas mērs.

Foto: Publicitātes foto

Starptautiskie ilgtspējības eksperti, izvērtējot biroju kompleksu projektēšanas posmā, piešķīruši tam BREEAM "Excellent" sertifikātu, kas apliecina, ka "VERDE" biroji tiks būvēti, ievērojot visaugstākos ilgtspējības standartus. Ēkā tiks izmantota augstākā standarta apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) sistēma, ko vada iekštelpu klimata pārvaldības pieeja, izmantojot BMS (ēku vadības sistēma) un telpas termostatus. Turklāt, lai radītu pēc iespējas tīrāku gaisu, tiks uzstādītas tādas funkcijas kā gaisa mitrināšanas sistēmas, dzesējamās sijas (chilled beams) un CO2 sensori. Komplekss atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam. Katrā "VERDE" biroju kompleksa ēku piektajā stāvā tiks ierīkotas 600 m2 plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākiem 5m augstiem kokiem. Terasēs un zaļajā pagalmā, kas būs teju no auto brīvs, būs ierīkotas desmitiem āra darba vietas. Kompleksā automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem - velosipēdiem un skrejriteņiem - paredzēta plaša pazemes stāvvieta ar piekļūšanu no Roberta Hirša ielas.

Biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonus eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka, kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir Capitalica Baltic Real Estate Fund I, ko pārvalda Capitalica Asset Management.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu