Izziņo klasiskās mūzikas balvas nominācijas

Balvu par mūža ieguldījumu saņems Izjumovs un Resnis
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Samsons Izjumovs un diriģents Imants Resnis
Samsons Izjumovs un diriģents Imants Resnis Foto: publicitātes

Klasiskās mūzikas jeb Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu saņems Samsons Izjumovs un diriģents Imants Resnis, informē balvas pārstāve Indra Vilipsone.

Kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" uz balvu pretendē koklētāja Līga Griķe, dziedātājs Edgars Ošleja un flautiste Egija Sproģe. Savukārt par uzvaru kategorijā "Gada koncerts" sacentīsies Mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" tiešsaistes koncerts "A-Ronne" 12. martā, koncerts "Amao Omi / "Bezjēdzīgais karš"" Rīgas Lutera baznīcā 3.septembrī. Tāpat par uzvaru sacentīsies festivāla "Windstream" koncerts "Katedrāle un roks" 10. oktobrī Lielajā ģildē.

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" nominēts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" ansamblis un diriģents Normunds Šnē par Žerāra Grizē "Vortex Temporum" izpildījumu festivālā "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" 29. aprīlī Lielajā ģildē. Tāpat kategorijā nominēts dziedātājs Jānis Šipkēvics par darbu Krista Auznieka kameroperā "Tagadne" 14. augustā un 15. augustā kultūrvietā "Hanzas Perons". Nominēts ir arī vijolnieks Georgs Sarkisjans par Arama Hačaturjana "Koncerta vijolei un orķestrim" izpildījumu 29. okotbrī Lielajā ģildē.

Kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" sacentīsies Latvijas Radio bigbends un tā mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, Liepājas Simfoniskais orķestris tiešsaistes koncertu ciklā "Simfonija tuvāk" un ērģelnieks Aigars Reinis par koncertiem Rīgas Domā. Kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" nominēta čelliste Margarita Balanas, pianiste Elīna Bērtiņa un kontrabasists Jānis Rubiks. Par uzvaru kategorijā "Gada komponists" sacentīsies Krists Auznieks, Jēkabs Jančevskis un Anna Ķirse.

Latvijas Radio bigbends gatavojas Kārļa Vanaga albuma ierakstam
Latvijas Radio bigbends gatavojas Kārļa Vanaga albuma ierakstam Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Kategorijā "Gada uzvedums" par uzvaras lauriem sacentīsies multimediāla monoopera "Cilvēka balss. Telefons", kuras režisore ir Sonora Vaice, bet rīkotājs - Operetes teātris. Nominēts ir arī audiovizuāls koncertuzvedums "Krastā saviļņots", kura mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva. Pasākumu rīkoja Saulkrastu koris "Anima". Kategorijā nominēta ir arī Imanta Kalniņa opera "Matīss, kausu bajārs", kuras diriģents bija Ainārs Rubiķis, bet režisore - Rēzija Kalniņa. Pasākuma rīkotājs bija "Oratorio".

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 8. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst.19.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums klasiskajā mūzikā. 1993. gadā Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

"Lielās mūzikas balvas 2021" žūrijā strādāja žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, muzikologs, komponists Vecumnieks, muzikoloģe, mūzikas pedagoģe un docētāja Grunde, muzikoloģe Daina Markova, muzikoloģe, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Rozentāle, muzikoloģe, "Latvijas Radio 3"-"Klasika" žurnāliste Maruta Rubeze, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Saulītis un teātra zinātniece, mūzikas pedagoģe Ingrīda Vilkārse.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu