Reiņa Zariņa solokoncertā "Gorā" izskanēs jauno latviešu komponistu pirmatskaņojumi

TVNET
Reiņa Zariņa solokoncertā "Gorā" izskanēs jauno latviešu komponistu pirmatskaņojumi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Reinis Zariņš
Reinis Zariņš Foto: publicitātes

29. janvārī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā "Gors" latviešu komponistu mūziku savā solokoncertā "Jaunā gada mūzika" atskaņos četrkārtējs Lielās Mūzikas balvas laureāts, viens no Latvijas spožākajiem talantiem - pianists Reinis Zariņš.

Koncertā tiks atskaņota 21. gadsimta latviešu komponistu mūzika, iekļaujot Matīsa Čudara, Lindas Leimanes un Krista Auznieka jaundarbu pirmatskaņojumus, kurus savienos vienkāršā un labskanīgā Georga Pelēča "veco laiku" mūzika. Programmas nosaukums izvēlēts par godu Georga Pelēča kompozīcijai "Jaungada mūzika". Par Georgu Pelēci pats pianists izsakās:

"Es nevaru iedomāties nevienu citu latviešu klasiķi, kurš dotu tādu sakārtotības un miera izjūtu līdzās jauniešu darbiem".

Koncerta programmu veido Georga Pelēča skaņdarbi "Jaungada mūzika", "Plaukstošais jasmīns" un prelūdijas, Matīsa Čudara "Drive", Lindas Leimanes "Undulations" un Krista Auznieka "Carmine".

Par koncerta programmu intervijā LR Klasika Reinis Zariņš saka tā: "Visiem trim jaundarbiem, kas savstarpēji nesaistītā veidā nonākuši manās rokās vienlaikus, raksturīga viļņošanās – tas efekts, kādu var novērot, skatoties uz ūdens virsmu, kas līgani šūpojas: gaismas tajā atspīd visneplānotākajās vietās, mirkļos un krāsās. Bieži vien tas izskatās pēc šķidra metāla. Tā ir viena no manām mīļākajām lietām, ko vispār šajā pasaulē man patīk darīt – vērot šādu ūdeni. Un es to jūtu visos trijos šajos jaunajos darbos. Kā tas tā ir sakritis, man nav ne jausmas, bet tajos visos šādas viļņošanās izpausmes ir. Un kas tad ir Pelēcis? Tā ir tā cietzeme. Tātad trīs reizes mēs būsim ūdenī, bet, ja kādam piemetīsies jūras slimība, tad četras reizes būsim arī uz cietzemes."

Pēc koncerta, plkst. 19.30 klausītāji un citi interesenti "Gors" Mazajā zālē tiek aicināti uz pēckoncerta sarunām kopā ar Reini Zariņu, Georgu Pelēci un Kristu Auznieku. Ieeja uz pēckoncerta sarunām – bez maksas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu