Šodienas redaktors:
Krista Garanča

Bavārijas Radio simfoniskā orķestra mūziķu vadībā atsāksies “Rīga Jūrmala” meistarklases

Filips Stubenrauhs
Filips Stubenrauhs Foto: publicitātes

Pirmdien "Rīga Jūrmala" simfonisko orķestru festivāls paziņo par izglītības iniciatīvas – "Rīga Jūrmala" akadēmijas atsākšanos, lai tiešsaistē jaunajiem talantiem no Latvijas un Baltijas organizētu mūzikas meistarklases ar slaveniem pasaules mūziķiem, kuru uzstāšanās festivāla ietvaros plānota šovasar. Tuvākās meistarklases norisināsies 16. un 18. februārī un tās pasniegs Bavārijas Radio simfoniskā orķestra (BRSO) vadošie mūziķi.

Pasniedzēji būs čellu grupas koncertmeistars Laionels Kotē (Lionel Cottet) un kontrabasists un koncertmeistars Filips Stubenrauhs (Philipp Stubenrauch). Meistarklases būs publiski skatāmas festivāla akadēmijas Facebook lapā.

"Meistarklašu tradicionālais formāts ir apmēram 60 minūtes gara mācību stunda ar pasniedzēju un studentu, kuru iespējams vērot arī plašākai publikai. Festivāls piedāvā retu iespēju studentam iepazīties ar mākslinieku un gūt jaunas zināšanas meistarklases laikā, kā arī redzēt mākslinieku, uzstājoties uz festivāla skatuves. Pagājušajā sezonā tiešsaistē noorganizējām vairāk nekā 90 individuālas meistarklases pie 28 pasniedzējiem - franču vijolnieka Reno Kapisona, baritona Bendžamina Apla, čellista Miša Maiska, norvēģu pianista Leifa Ūves Annsnēsa, soprāna Olgas Peretjatko un mecosoprāna Alises Kūtas, Jefima Bronfmana, Renē Flemingas. Meistarklases vadījuši arī orķestru mūziķi – pasniedzēji no Karaliskā Concertgebouw orķestra, Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra, Čikāgas Simfoniskā orķestra. Šī gada laikā vien notikušās meistarklases kopumā tiešsaistē sasniegušas teju simts tūkstošus skatītāju," pastāstīja Toms Ostrovskis, "Rīga Jūrmala" akadēmijas direktors un JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors.

Čella un kontrabasa meistarklases ar vadošajiem BRSO mūziķiem jau februārī

16. februārī no plkst. 15:00 līdz 17:00 publiski skatāmā meistarklasē ar čellistu Laionelu Kotē piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti Pauls Ēriks Skujiņš (doc. D. Ozoliņas klase), izpildot J.S. Baha Svītu nr.2 čellam solo re minorā un BWV 1008: Alemanda un Kuranta, Elīza Čaša (G. Šnē klase / koncertmeistare V. Miķelsone) ar R. Šūmaņa “Fantāzijskaņdarbi”, op.73 intepretāciju un Tomass Ančs (doc. D. Ozoliņas klase) ar Dž. Rosīni Tēmu un variācijām “Une larme”("Asara") čellam un klavierēm.

Savukārt piektdien, 18. februārī, no plkst. 15:00 līdz 17:00 meistarklasē pie kontrabasista Filipa Stubenrauha piedalīsies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi Haralds Arnis (S. Brīnuma klase / koncertmeistare E. Bērtiņa), izpildot K. Sensānsa Allegro appasionato, op.43 un Laine Luīze Freidenberga (S. Brīnuma klase / koncertmeistare E. Jēkabsone) ar D. Dragonetti Koncertu kontrabasam nr.5 La mažorā (versija orķestra skaņojumā Sol mažorā), 1. daļa Allegro moderato, un JVLMA students Dāvis Vilks (S. Brīnuma klase), kurš izpildīs K.D. fon Ditersdorfa Koncertu kontrabasam nr.1 Mi mažorā, krebs 172, 1.daļu Allegro moderato.

"Esam priecīgi, ka pēc pāris mēnešu pauzes festivāla akadēmija atsāksies, piedāvājot meistarklases dažādu instrumentu grupām un vokālam, lai vasarā festivāla ietvaros tiešsaistes formātu aizvietotu ar klātienes meistarklašu priekšnesumiem,"

papildināja Ostrovskis.

Nepalaid garām!

Uz augšu