Pits iesūdzējis tiesā Džoliju par Francijas vīna dārza pārdošanu Krievijas miljardierim

Breds Pits FOTO: Reuters/ScanPix

ASV kinoaktieris Breds Bits tiesā Kalifornijas štatā iesūdzējis bijušo sievu Andželīnu Džoliju par to, ka viņa pārdevusi savu Francijas vīna dārza daļu Krievijas miljardierim Jurijam Šefleram.

Pitam un Džolijai piederēja šato "Miraval" Francijas dienvidos, un šajā īpašumā atrodas ēka un vīna dārzs.

Viņi to iegādājās kopīgi 2008.gadā, bet 2014.gadā pāris šajā šato apprecējās.

Atbilstoši Pita advokāta paustajam, Pits un Džolija vienojušies nepārdot īpašuma daļas bez otra piekrišanas.

2019.gadā pāris izšķīrās.

2021.gada oktobrī Džolija pārdevusi savu daļu "Luksemburgā bāzētajam alkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmumam, ko kontrolē Krievijas oligarhs Jurijs Šeflers", teikts juridiskajos dokumentos, kas nonākuši ziņu aģentūras AFP rīcībā.

Kā teikts prasībā, Pitam personīgi vajadzēja apstiprināt pircēja kandidatūru.

Atbilstoši prasībā teiktajam, Džolija zinājusi un plānojusi, ka Krievijas miljardieris mēģinās iegūt kontroli pār vīna dārzu.

Džolijas un Krievijas miljardiera pārstāvji situāciju nav komentējuši.

Atbilstoši žurnāla "Forbes" versijai Šeflers ir Krievijas bagātāko cilvēku vidū un viņa īpašumu vērtība ir 2,6 miljardi dolāru.

Šefleram vairākās pasaules valstīs pieder degvīna "Stolichnaya" zīmols. Tiesības uz šo tirdzniecības marku viņam dažādās jurisdikcijās ar dažādiem sekmēm mēģina attiesāt Krievijas varasiestādes.

Šeflers ir starptautiskā koncerna "Amber Beverage Group" īpašnieks. Tā galvenais birojs atrodas Luksemburgā, un tajā ietilpst arī Latvijas uzņēmums "Latvijas balzams".

Uz augšu
Back