Notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Račevska

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Trešdien, 23. februārī, Torņkalna baznīcā no plkst.11 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Edgara Račevska.

Kā informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane, pēc atvadu ceremonijas notiks piemiņas dievkalpojums. Mākslinieks tiks guldīts Baltezera kapos.

Viņa pavēstīja, ka maestro bija vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, ilggadējs Tukuma un Alūksnes rajonu koru virsdiriģents, dibinājis un vadījis vairākus Latvijā pazīstamus un mākslinieciski augstvērtīgus amatierkorus - "Gaudeamus", "Vanema", "Sonore". Viņš bijis nozīmīgu kultūrvēsturisku pasākumu iniciators - iedibinājis Jāzepa Vītola dziesmu dienu tradīciju Gaujienā.

Sākot no 90.gadiem, viņš aktīvi darbojās kompozīcijas laukā, bija Latvijas Komponistu savienības goda biedrs. Račevska darba mūža devums Latvijas kultūrā ir būtisks arī pedagoģiskajā darbībā un profesionālās kora mākslas attīstībā. Vairāk nekā trīsdesmit gadus viņš strādājis Latvijas valsts konservatorijā, tagadējā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Laikā no 1963.gada līdz 1986.gadam bijis Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs.

Jau vēstīts, ka Latvijas kormūzikas leģenda, daudzkārtējs Dziesmu svētku virsdiriģents, maestro Edgars Račevskis devās mūžībā pagājušajā nedēļā, 85 gadu vecumā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu