Nedēļas nogalē atklās vasaras brīvdabas kultūrvietu Aristīda pagalms

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Saulrieta koncerti Mārupē: "Very Cool People"
Saulrieta koncerti Mārupē: "Very Cool People" Foto: Jānis Škapars/TVNET

20. maijā tiks atklāta jauna vasaras brīvdabas kultūrvieta "Aristīda pagalms", kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā un ko ieskauj kultūrtelpa "M/Darbnīca", jaunatvērtais fon Stricka villas bistro, klubi "Piens", "One one" un "de flou", kā arī alus darbnīca "Labietis". Atklāšanas dienā notiks koncerts, kurā uzstāsies lietuviešu balkāniskā hiphopa un fankroka grupa "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" un mūsu pašu "Very Cool People".

Jaunizceptais Aristīda tēls ir bohēmists, kurš bauda vieglu dzīvi un ir apmeklētājs katrā no minētajām tuvākās apkārtnes iestādēm. Pagalma radošās attīstīšanas idejas autori ir kultūrtelpas "M/Darbnīca" un mākslas galerijas "M/Gallery" aktīvisti, kuriem gan finansiāli, gan ar idejām un darbaspēku pievienojušies arī pārējie pagalma apdzīvotāji.

"Tā kā arvien vairāk cilvēku interesējas par mākslas pieredzi jaunās telpās un kontekstos, Aristīda pagalms būs lieliska vieta, kur pavadīt laiku, socializēties un baudīt dažādas mākslas izpausmes,"

saka kultūrtelpas "M/Darbnīca" radošā direktore un vadītāja Maija Moira Mazanova. "Pagalms atrodas saulainā aizvējā, tajā vairs nedarbosies automašīnu stāvvieta un vasaras laikā tiks veikti vēl dažādi uzlabojumi, kā arī uzradīsies jauni mākslas objekti."

Pirmajā mākslas uzbrukuma vilnī pagalms pārvērties par radošu rotaļu laukumu pilsētai. Šīs reprīzes autores ir trīs latviešu laikmetīgās mākslinieces – Kristīne Kutepova, Evija Skriba un Emma Sofija.

"Mans darbs "Dzirkstošais mežs" ir stāsts par vietu, kur var piedzīvot brīnumu!" par savu pie “M/Darbnīcas” ēkas apskatāmo gleznu saka Kristīne. "Tur viss aug un nemitīgi pilnveidojas. Tas ir dabas spēks un daudzveidības pilnība. Viss ir harmonisks, un katrs var atrast sev vēlamo."

Savukārt Evija Skriba dekoratīvajiem gleznojumiem uz pagalma asfalta iedvesmu smēlusies vēsturiskajos rakstos, kas atrodami fon Stricka villā.

"Ideja radās iedvesmojoties no šīs vietas vēstures, stilizēti iznesot senās ēkas dekorus tagadējā pagalmā,"

komentē Evija. "Paklājs kā galvenais elements simbolizē mājīgumu. Mērķis ir pagalmu padarīt omulīgāku un ļaut apmeklētājiem justies kā mājās."

Emmas Sofijas bērnu stūrītis savukārt apvij kokus krāsainu lenšu jūrā, radot rotaļīgu veidu, kā pamodināt vasaras atnākšanu.

To visu būs iespējams apskatīt 20. maijā no plkst. 19.00, kad "Aristīda pagalms" vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem. Pēc mākslas aplūkošanas un iesildīšanās lietuviešu fankmūzikas viesdīdžeja Vladas muzikālā noformējuma pavadībā, plkst. 20.30 būs iespējams baudīt atraktīvo Lietuvas ballētāju "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" (AKD) koncertu.

"Pirmoreiz uzstāsimies brīnišķīgajā pilsētā Rīgā," saka grupas dalībnieki. "Izveiksim jaunajā Aristīda pagalmā tādu kā AKD + VCP festivālu. Labi uzdziedāsim, labi uzdejosim, labi sajutīsimies un lietuviešu-latviešu brālību pilnā mērā izjutīsim!"

"Ar AKD sākām sadarboties šā gada martā, kad iesildījām viņus Palangas koncertzālē Lietuvā," stāsta grupas "Very Cool People" vadītājs Elvijs Grafcovs. "Viņi redzēja mūsu uzstāšanos arī janvārī, kad spēlējām klubā “Tamsta”, Viļņā, sadraudzējāmies un nolēmām ik pa laikam aicināt cits citu iesildīt – viņi mūs Lavijā, mēs viņus Lietuvā."

"Very Cool People" uz skatuves kāps plkst. 22.00. 

Foto: "Very Cool People" un ansis ieskandina "Kadagi" un kluba "Piens" precības.

No 16.00 paralēli pagalma atvēršanas svētkiem “M/Darbnīcā” notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu noslēguma eksāmeni, kas izvērsti studentu festivālā ar nosaukumu "Džeztivāls".

Savukārt klubā "One one" sākot no plkst. 20.00, svinot Aristīda pagalma atklāšanu, bez ieejas maksas varēs izbaudīt elektroniskās deju mūzikas vakaru ar dīdžeju DIN un Ikss uzstāšanos. No plkst. 23.00 līdz pat rīta gaismai notiks jau maksas pasākums "Berlin Invasion Goes to Riga". Tajā uzstāsies Ekva, LE/AR, Groove Daniel, Konik Polny, E91 un Miseralist.

Klubā "Piens" paralēli notiks "Bingo" pasākums, kurā spēlēs DJ Carlo.

Aristīda pagalms ikdienā būs atvērts no plkst. 16.00 līdz pēdējiem viesiem. Ieejas maksa Aristīda pagalmā – 2 eur.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu