Džezmetāls no Ņujorkas Rīgā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Imperial Triumphant"
"Imperial Triumphant" Foto: publicitātes

Trešdien, 1. jūnijā, mākslas centrā "Noass" (AB dambis 2) pirmo reizi Latvijā koncertēs skanējuma ziņā neparasta ASV grupa "Imperial Triumphant".

Tas ir gan black metal, gan avangards, gan džezs, gan elektronika. Ne velti pasaulē šī grupa kļuvusi ļoti populāra – tieši žanra robežu sagraušanā.

Grupu 2005. gadā Ņujorkā izveidoja Zachary Ilya Ezrin. Grupas otrais albums "Abyssal Gods" iznāca 2015. gada martā, un, citējot "No Clean Singing" mūzikas kritiķi Austin Weber, šis albums viscaur ir nežēlīga zaimošana un tajā ir tik daudz neaizmirstamu mirkļu, ka citi izpildītāji ko tādu nepaspēj paveikt pat visas muzikālās karjeras laikā.

Vēbers komentē arī grupas sasniegumus vispārīgi: ""Imperial Triumphant" ir viena no svarīgākajām aktīvajām ASV blekmetāla grupām, tā iet savu unikālo stilistisko ceļu un noteikti ir nozīmīga šā žanra nākotnei."

Kopš grupas izveidošanas 2005. gadā, tās stils ir mainījies par labu muzikālām un tematiskām ietekmēm no Ņujorkas. Grupas dibinātājs 2018. gadā pēc "Vile Luxury" iznākšanas aprakstīja albumu šādi: "Tas ir mūsu rafinētākais un urbānākais ieraksts līdz šim."

Atsaucoties uz mākslinieka vārdiem, grupa izmanto Ņujorkas pilsētas ietekmi uz pasauli, papildina to ar savas muzikālās piramīdas pamatu – džezu, un to apvieno ar blekmetālu.

2016. gada martā iznāca grupas EP "Inceste". Žurnālā Decibel par EP lasāms komentārs: "Piederība konkrētiem žanriem noteikti nav "Imperial Triumphant" prioritāte… Inceste turpina locīt visas muzikālās gaidas."

Drīz pēc albuma "Vile Luxury" iznākšanas "Imperial Triumphant" devās savā pirmajā Eiropas turnejā, iekļaujot arī uzstāšanos 2019. gada "Roadburn Festival". Tā paša gada nogalē grupa turpināja koncertēt dažādās Eiropas pilsētās, arī britu "Damnation Festival" ietvaros uz "Cult Never Dies" skatuves.

Gluži kā citus mūziķus, arī "Imperial Triumphant" koncertēšanas plānus smagi ietekmēja Covid-19 pandēmija, tāpēc "Devastation on the Nation" turneja tika pārcelta uz 2021. gadu.

2020. gada aprīlī grupa savos sociālajos medijos paziņoja, ka jauno albumu sauks "Alphaville", un tas iznāks 2020. gada jūlijā. Paralēli paziņojumam Metal Injection izlaida dokumentālu video, kurā redzamas "Alphaville" tapšanas aizkulises kopā ar tādiem viesmāksliniekiem kā Tomas Haake (Meshuggah), Colin Marston (Gorguts) un Trey Spruance (Mr.Bungle). Žurnāls "Metal Hammer" ierindoja "Alphaville" labāko 2020. gada metāla albumu desmitajā vietā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu