"Ārsti nedeva nekādas cerības..." Ivo Goldmaņa draugs par žurnālista pāragro aiziešanu mūžībā

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Ivo Goldmanis
Ivo Goldmanis Foto: Publicitātes foto

28. maijā kļuva zināms, ka 50 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais LNT žurnālists Ivo Goldmanis. Viņa bijušais kolēģis un draugs žurnālists Edgars Barbaks sarunā ar "Privāto Dzīvi" pastāstīja par Goldmaņa ceļu uz atlabšanu un dzīves pēdējiem mēnešiem.

2021. gada rudenī "Sejas" saņēma informāciju par atlaistā LNT diktora Ivo Goldmaņa stāvokli, kas satrauca kāda Rīgas mikrorajona iedzīvotājus un bijušos kolēģus, taču īsi pirms Jaunā gada Goldmanis atguvās no lielākās krīzes mūžā.

Pēcāk viņš intervijā izdevumam "Kas Jauns" atklāja - līdz tai bedrei, kurā viņš pabija rudens sākumā, nonācis pakāpeniski, nevis uzreiz pēc LNT likvidēšanas. Pie izmisuma vainojams Covid-19 un citas problēmas, ar kurām viņš saskārās. "Neslēpšu – man pazuda vēlme dzīvot," izdevumam atzina Goldmanis.

Nu par Goldmaņa ceļu uz atlabšanu un viņa dzīves pēdējiem mēnešiem izdevumam "Privātā Dzīve" pastāstīja viņa draugs, žurnālists Edgars Barbaks. 

"Ivo izdarīja milzu darbu, lai atgrieztos dzīvē. Daudzi, nokļūstot atkarību jūgā, no tā visa vairs netiek ārā. Ivo atzina, ka bija kļūdījies, un paceltu galvu atgriezās. Ceļš no kalna gan ir daudz vieglāks, bet, lai uzkāptu atpakaļ, katru dienu nepieciešama motivācija. Zinu, ka viņam bija vajadzīgs uzmundrinājums, apziņa, ka viņš nav viens," "Privātajai Dzīvei" atzīst Barbaks.

Viņš turpina: "Mēs, bijušie kolēģi, bijām vienoti, lai palīdzētu viņam rehabilitācijas posmā, kopīgi sedzām visus izdevumus. Tas liecina, ka viņš bija ļoti foršs kolēģis, jo palīdzējām nedomājot. Sarunājām viņam dažādus rakstīšanas un tulkošanas darbus. Profesionalitāte un iemaņas jau nekur nebija pazudušas. Diemžēl ilgi viņam nesanāca šādi padzīvot..." 

Visam svītru pārvilka smaga saslimšana ar Covid-19.

"Ārsti nedeva nekādas cerības," atzīst Barbaks.

Mūža pēdējās nedēļas Ivo pavadījis vienā no Latvijas reģionālajām slimnīcām, un šonedēļ tiekot organizēta viņa mirstīgo atlieku pārvešana uz Rīgu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu