Video ⟩ Pasaules bēgļu dienas ietvaros "Tavi draugi" rīko plašu labdarības pasākumu

TVNET
Pasaules bēgļu dienas ietvaros "Tavi draugi" rīko plašu labdarības pasākumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: BooFamily/Shutterstock

Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, biedrība "Tavi draugi" šodien no plkst. 15.00 rīko plašu labdarības pasākumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam Latvijā. Pasākuma norisei, kas notika Rīgā, Ventspils ielā 50, varēja sekot līdzi arī portālā TVNET.

Pasaules bēgļu dienas apmeklētāji bija aicināti līdzi ņemt ziedojumus – lietas un priekšmetus, kas palīdzēs ukraiņu mājas Latvijā padarīt omulīgākas: gaismas ķermeņus, sveces, tekstilizstrādājumus un citus interjera priekšmetus labā stāvoklī. Tiešraides skatītājiem bija iespēja veikt ziedojumus vai sniegt cita veida atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā.

Tiešraides programma:

15.00 Pasaules bēgļu dienas atklāšana: Jānis Šipkēvics un Gabriēla Zvaigznīte;

15.10 Diskusija "Patvērums vai mājas? Mājokļa meklējumu šūpolēs" par situāciju ar ukraiņu izmitināšanu Latvijā, problēmām, ar ko viņi saskaras, meklējot pastāvīgu dzīvesvietu, un to risinājumiem. Diskusijas moderatore: žurnāliste Ilze Dobele.

Diskusijas dalībnieki:

· Inese Ruka, krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psiholoģe;

· Raina Boguža, biedrības "Mūsu ligzda" pārstāve, Saldus novada pašvaldības Ukrainas bēgļu izmitināšanas koordinatore;

· Astrīda Kārkliņa, "Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas" un dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja;

· Aleksandrs Dombrovskijs, Ukrainas civiliedzīvotājs, 10 bērnu tēvs, kurš kopā ar ģimeni uzsācis aktīvu dzīvi Latvijā;

· Ulvis Noviks, biedrības "Tavi draugi" vadītājs;

· Luīze Pastore, izmitinājusi ukraiņu ģimeni;

· Egils Grasmanis, kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes priekšsēdētājs.

16.30 Fotogrāfiju izstādes "Ar sapni atgriezties" atklāšana. Fotoizstādes varones ir ukrainietes, kuras ieradušās Latvijā un pievienojušās brīvprātīgo pulkam, lai palīdzētu savējiem te un pašu mājās. Fotogrāfiju autors ir Uldis Skroders, tās tapušas sadarbībā ar imidža skolu-studiju "Unastyle" un uzņemtas šī gada pavasarī.

16.35 Aminatas koncerts;

17.00 Ukrainas bēgļu stāstu lasījums "Pamosties. Pamosties? Pamosties!". Piedalās: Anta Aizupe, Vita Vārpiņa, Inga Akmentiņa-Smildziņa, Eva Johansone, Elza Rozentāle, Dana Zālīte un Reinis Rabenau. Režisore: Laura Čaupale.

17.45 Koncerts - projekts "Radošā telpa". Piedalās bērni no Ukrainas, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas un "Tamara Music Studio" audzēkņi.

Biedrība "Tavi draugi" nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet kopš kara pirmās dienas fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu