Festivāls "Baltica" pulcēs vairāk nekā 200 folkloras kolektīvu no Latvijas un ārzemēm

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivan Smuk/Shutterstock

Festivāls "Baltica", kas norisināsies no šodienas līdz svētdienai, 10.jūlijam, pulcēs vairāk nekā 200 folkloras kolektīvu no Latvijas un ārzemēm, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Evelīna Vanaga.

Viņa pavēstīja, ka festivāls piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot 225 dažādus folkloras kolektīvus.

Visplašāk festivālā "Baltica" būs pārstāvēta Latgale, dažādos festivāla notikumos piedaloties 76 kolektīviem, savukārt Rīgu un Rīgas reģionu pārstāvēs 35 kolektīvi, bet Kurzemi - 41 kolektīvs. Festivālā piedalīsies arī 38 Vidzemes, 29 Zemgales un trīs Sēlijas kolektīvi.

Festivāla dalībnieki ir kolektīvi, kas festivāla "Baltica" repertuāra pārbaudes skatē par savu sniegumu saņēmuši pirmo vai otro kategoriju.

Festivāla dalībnieku vidū būs arī divi latviešu diasporas kolektīvi - Ziemeļanglijas latviešu folkloras kopa "Dūdalnieki" un Latvijas Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā folkloras kopa "Rēvele", kā arī četri viesu kolektīvi - muzikantu grupa no Mostes Igaunijā, dziedātājas no Serves Sāremā, folkloras ansamblis "Labingis" no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis "Ratilio".

Festivāla viesus būs iespēja dzirdēt šodien koncertā "Kaimiņu būšana" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 8.jūlijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tradicionālās daudzbalsības koncertā "Saskanēja man dziedot", kā arī citās festivāla norises vietās Vidzemē un Kurzemē.

Vanaga norāda, ka tradicionāli starp festivāla viesiem būs arī stāstniecības nozares pārstāvji. Apmeklētājiem būs iespēja gremdēties lietuviešu stāstnieces Mildas Varnauskaites un oksitāņu stāstnieces Monikas Burgas iztēlē un mantotajās atmiņās.

Ieeja Starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica" pasākumos būs bez maksas, taču Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Turaidas muzejrezervātā ieeja būs atbilstoši muzeja cenrādim.

2022.gadā Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica" tēma ir "Spēle" un moto "Nāc ar mani spēlēties". "Baltica" kopš 1987.gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām.

Festivālu organizē LNKC sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Turaidas muzejrezervātu, Kuldīgas novada pašvaldību, Rīgas domi, Siguldas novada pašvaldību, Talsu novada pašvaldību, Ventspils novada pašvaldību un Ventspils Kultūras centru.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu