Oficiāli: 2023. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss norisināsies Apvienotajā Karalistē

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Eirovīzijas dziesmu konkurss 2023. gadā norisināsies Apvienotajā Karalistē, paziņojusi Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU).

Kā zināms, šā gada konkursā uzvarēja Ukrainas pārstāvji, grupa "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Stefania", taču drošības apsvērumu dēļ (Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ) nākamā gada konkursa norise pārcelta uz Apvienoto Karalisti.

"2023. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss, lai arī nenotiks Ukrainā, būs veltīts Ukrainas atbalstam. Mēs esam pateicīgi BBC, kas izrādīja solidaritāti. Esmu pārliecināts, ka kopā mēs spēsim pievienot šim notikumam ukraiņu garu un atkal apvienot visu Eiropu ap mūsu kopīgajām vērtībām – mieru, atbalstu, dažādības un talanta cildināšanu," sacīja Ukrainas raidsabiedrības UA vadītājs Mikola Černotickis.

Apvienotā Karaliste šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ierindojās otrajā vietā. 

Ukraina automātiski kvalificēsies lielajam finālam, kopā ar piecām lielvalstīm (Franciju, Vāciju, Itāliju, Spāniju un Apvienoto Karalisti).

Pagaidām nav zināms, kurā Lielbritānijas pilsētā konkurss notiks, bet interesi ir izrādījušas vairākas, arī Glāzgova un Mančestra, norāda BBC.

Iespējamo pretendentu vidū ir arī Līdsa, Liverpūle, Ņūkāsla, Birmingema, Aberdīna, Londona, Braitona, Belfāsta un Kārdifa.

Foto: Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu