Mūziķis Jānis Jubalts atklāj aizkulises par "Prāta vētras" koncertiem

Mūziķis Jānis Jubalts atklāj aizkulises par "Prāta vētras" koncertiem
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Jānis Jubalts
Jānis Jubalts Foto: Ieva Makare/LETA

Grupa “Prāta Vētra” uz mazākām un lielākām skatuvēm kāpj jau vairākus gadu desmitus, tāpēc var šķist, ka satraukums pirms koncertiem ir sen zudis. “Radio SWH” raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” grupas ģitārists Jānis Jubalts atklāj, ka satraukums nekur nav zudis un ir katrā koncertā. Tāpat viņš norāda, ka grūti izstāstīt tās emocijas, ko gūst no skatītājiem, cerot, ka viņi saņem to pašu atpakaļ.

“Ir satraukums. Joprojām viņš ir un katrā koncertā,”

stāsta Jubalts. “Jelgavā bija pirmais koncerts, un šis satraukums bija lielāks, kā jau pirms pirmā koncerta, bet arī tagad, kad bijām Valmierā, tas satraukums nekur nepazuda. Un arī Daugavpilī viņš nepazuda.”

Tieši Daugavpilī bijusi sajūta, ka izspēlēsies iepriekšējās tūres scenārijs, kad lijis lietus visu koncertu, taču brīdī, kad bijis jākāpj uz skatuves, lietus mākoņi pazuduši un parādījusies skaista varavīksne – kā zīme, ka viss būs labi.

“Cilvēki, es domāju, izbaudīja tieši tāpat kā mēs, un kaut kā ļoti spēcīga vienotības sajūta bija,” par koncertu stāsta ģitārists. 

“To grūti pat aprakstīt. Līdzīgi kā grāmatās – mēs paši varam iztēloties, ko domā galvenais varonis, ka viņš stāsta vai apraksta, piemēram, kādu vietu vai notikumu.

Tāpat man arī būs ļoti grūti izstāstīt tās emocijas, ko mēs sajūtam uz skatuves, spēlējot dziesmas un tiešām sajūtot to enerģiju no cilvēkiem, ko viņi mums dod atpakaļ.”

“Lasot komentārus un ko personīgi raksta cilvēki, satiekot uz ielas, tiešām šīs atsauksmes ir ļoti labas. Tādas pat, varētu teikt, sirdi plosošas, jo šie stāsti, ko cilvēki stāsta, – kā viņi ir braukuši, kā viņi gatavojušies, kā viņi gaidījuši, cik viņi dienas vai pat arī nedēļas līdz tūrei ir klausījušies visus “Prāta Vētras” albumus,” stāsta Jubalts.

Tāpat grupas ģitārists atklāj kādu stāstu par nesenu satikšanos ar fanu:

“Man pat bija situācija, kad es agri no rīta pirms Jelgavas koncerta gāju uz bankomātu, un pie bankomāta stāv vīrietis ar austiņām, viņš pagriežas pret mani un saka: “Es šovakar iešu uz jūsu koncertu.” Es saku: “Forši.” Viņš saka: “Bet kā tu domā, ko es klausos?”

Viņš rāda, ka viņš klausās albumu “Gads bez kalendāra”, un viņš saka: “Es jau četras dienas iepriekš esmu noklausījies pilnīgi visus jūsu albumus.”” Tad fans jautājis, kuras dziesmas grupa spēlēs no vecajiem albumiem, un tas esot viens no jautājumiem, ko cilvēki vienmēr jautājot.

Pilno raidījuma ierakstu klausies šeit!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu