"Viņam bija ļoti žēl braukt prom..." Eilanda ukraiņu draugs Vova pametis Latviju

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Mūziķa Ralfa Eilanda labs draugs, ukraiņu žurnālists Volodimirs Birjukovs, kuru plašāka sabiedrība iepazina koncertā "Ukrainas brīvībai" dienu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, nu pametis Latviju.

Volodomirs Birjukovs ir ukraiņu žurnālists, kurš pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā apmetās uz dzīvi Latvijā, lai Ukrainas Kultūras ministrijas uzdevumā piedalītos dažādu pasākumu organizēšanā un informētu sabiedrību par notiekošo Krievijas agresijas plosītajā valstī.

Eilands bieži vien publicēja fotogrāfijas kopā ar savu draugu Vovu, rādot viņam Rīgu. Tāpat abi kāpa uz festivāla "Summer Sound" skatuves. Turot rokās Ukrainas karogu, Eilanda draugs Vova kliedza: "Krievu karakuģi, ej na***!" Viņam pievienojās skaļais pūlis, paužot ovācijas un atbalstu.

Nu Eilandam LTV raidījumā "1:1" tika vaicāts, kā šobrīd klājas Birjukovam, uz ko mūziķis atbildēja:

"Es viņu nesen pavadīju uz lidostu, viņam bija jālido atpakaļ [uz Ukrainu]. Viņš bija ļoti aizkustināts, un viņam bija ļoti žēl braukt prom no Latvijas."

Ukraiņu žurnālists Volodimirs Birjukovs, kuru plašāka sabiedrība iepazina koncertā "Ukrainas brīvībai" dienu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, kādu laiku uzturējās Latvijā un kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu 16. augusta rītā sāka ziedojumu vākšanas kampaņu "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai. Līdz šim saziedoti vairāk nekā 748 tūkstoši eiro. Ziedot var šeit

Eilands aprēķinājis, ka tas nav naudības jautājums, bet gan vēlmes jautājums. "2022. gada vidū nodarbināti Latvijā bija 861 tūkstotis iedzīvotāju jeb 64% no visiem iedzīvotājiem. Ja katrs no viņiem no vienas savas algas noziedotu 5,8 eiro, mums sanāktu 5 miljoni. Es domāju, ka tas ir izdarāms. Cita lieta ir, cik ļoti mēs to vēlamies, cik ātri un kurš vispār to vēlas," raidījumā uzsver Eilands.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu