Karalienes pēdējais brauciens: kāpēc Megana neatradās vienā automašīnā ar Kamillu un Keitu? (1)

Sejas.lv
CopyDraugiem X Whatsapp
Megana Mārkla
Megana Mārkla Foto: AFP/SCANPIX

Saseksas hercogiene Megana neatradās vienā automašīnā ar Velsas princesi Keitu un karalieni konsorti Kamillu, lai dotos no Bakingemas pils uz Vestminsteras zāli, kur notika dievkalpojums, pavadot karalieni Elizabeti II. Skaidrojam, kāpēc tā.

Megana atradās vienā automašīnā kopā ar prinča Edvarda sievu, Veseksas grāfieni Sofiju, kamēr Midltone brauca kopā ar karalieni konsorti Kamillu. Kā izrādās, tā nav nejaušība un šādu izvēli paredz karaliskā klasifikācija.

Etiķete paredz, ka līdzās karalienei konsortei Kamillai bija Keita - viņa pēc karalienes nāves kļuva par Velsas princesi un ir precēta ar princi Viljamu, kurš ir nākamais rindā uz troni pēc karaļa Čārlza III. 

Kamilla un Keita
Kamilla un Keita Foto: AP/Scanpix

Sievietes ieradās atsevišķi, kamēr karalis Čārlzs III, Velsas princis Viljams un princis Harijs, kā arī princese Anna, princis Endrū un princis Edvards visi gāja aiz karalienes zārka.

Neraugoties uz abu saspīlētajām attiecībām, brāļi Viljams un Harijs gāja līdzās viens otram. 

Atgādinām, ka tūkstošiem cilvēku naktī atvadījušies no Lielbritānijas karalienes Elizabetes II, kuras mirstīgās atliekas līdz bērēm atrodas Vestminsteras zālē.

Publiska atvadu ceremonija, kuras gaitā cilvēki var pienākt pie nelaiķes šķirsta, sākās trešdien un turpināsies līdz pirmdienai plkst.6.30 - karalienes bēru dienai.

96 gadus vecā karaliene aizgāja mūžībā pagājušajā ceturtdienā Balmoralas muižā Skotijā. Pēc viņas nāves troni mantojis viņas vecākais dēls Čārlzs.

Otrdien nelaiķes šķirsts ar lidmašīnu tika pārvests no Edinburgas uz Londonu un nogādāts Bakingemas pilī.

Trešdien zārks no Bakingemas pils tika pārvests uz Vestminsteras zāli. Šajā ceļā karalienes šķirstu pavadīja karalis Čārlzs III, viņa dēli un citi karaliskās ģimenes locekļi.

Amatpersonas lēš, ka publiskajā atvadu ceremonijā piedalīsies aptuveni 750 000 cilvēku.

Cilvēki stundām ilgi gaida garā rindā, kas stiepjas gar Temzas dienvidu krastu vairāku kilometru garumā. Lielākā daļa no viņiem ir briti, bet sastopami arī ārzemnieki. Gaidītāju vidū ir dažādu vecumu cilvēki, sākot ar bērniem un beidzot ar senioriem. Citi pārstāv savus vecākus, bet citi ieradušies, lai pieredzētu vēsturi un atvadītos no karalienes.

Elizabetes II zārks guļ Vestminsteras zāles centrā uz purpursarkana katafalka, kas novietots uz sarkanas platformas. To klāj karaliskais standarts, un papildina britu impērijas kronis, kas novietots uz spilvena, kā arī ziedu vainags.

Gaidāms, ka karalienes bēres būs viens no lielākajiem pasākumiem, kādu valsts pieredzējusi. Bēres apmeklēs citu karaļnamu locekļi, valstu un valdību vadītāji, kā arī citi pasaules līderi, tai skaitā ASV prezidents Džo Baidens.

Komentāri (1)CopyDraugiem X Whatsapp
Uz augšu