Gada balva "Zelta mikrofons 2023" izziņo pilnīgi jaunu nomināciju

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons 2023” atnesīs daudz jauna, tajā skaitā arī nomināciju “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”, kurā tiks apbalvots 2022. gadā mūzikas straumēšanas vietnēs internetā visklausītākais Latvijas ieraksts.

Ņemot vērā digitālā laikmeta lielo ietekmi uz mūzikas industriju, šī gada jaunums ir arī nominācija “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”. Nominācijā tiks apkopoti dati no mūzikas straumēšanas vietnēm, veidojot piecu straumētāko Latvijas ierakstu topu. Nominācijas fokusā ir ieraksts: dziesma, instrumentāls skaņdarbs, nevis albums kā kopums, jo mūzikas klausīšanās internetā lielākoties notiek caur kuratoru vai pašu klausītāju veidotajām mūzikas izlasēm. Datu monitoringu veiks “Ranger computers” (Lielbritānija) sadarbībā ar lielākajiem straumēšanas un lejupielādes servisiem: Spotify, Apple Music, Deezer, Youtube un citiem. Nominācijas izveidē vērā tiks ņemti mūzikas straumēšanas rezultāti Latvijas teritorijā.

“Straumētākais ieraksts ar Elektrum” ir svarīga nominācija Latvijas mūzikas industrijai - tā dos plašāku kopainu par industrijas aktualitātēm, kā arī piedāvā ieskatu iespējamā nākotnes attīstībā.

“Lai arī ar šo nomināciju mēs izkāpjam no Grammy standartiem, tomēr vietējam tirgum un tā attīstībai ir svarīgi pievērst uzmanību digitālajai apritei. Mēs esam vienīgais mūzikas industrijas pasākums Latvijā, tāpēc esam atbildīgi par virzības atspoguļojumu arī digitālajā patēriņā, “ pauž Elita Mīlgrāve, “Zelta mikrofona” producente.

"Esam gandarīti par iespēju atkal būt par daļu no šī ilggadējā mūzikas pasākuma, kas vienuviet pulcē tik daudz talantīgu cilvēku. Būt pirmajiem jaunās nominācijas "Straumētākais ieraksts" atbalstītājiem mums ir liels notikums un pagodinājums. Šī nominācija izgaismos jaunas, līdz šim tikai nojaustas šķautnes latviešu mūzikā un, iespējams, ieviesīs arī citas notis turpmākajā industrijas attīstībā. Tas iet roku rokā ar mūsu apņemšanos – vairot draudzīgu enerģiju Latvijā, veicinot inovatīvu risinājumu izmantošanu sabiedrībā. Un mūzika – tā ir enerģija, neizsmeļams mūsu tautas iedvesmas avots un resurss," teic Diāna Orlovska, Elektrum mārketinga vadītāja.

Savukārt mūsdienu tautas mūzikas grupa “Tautumeitas” saka: “Mūzikas straumēšanas platformas ir lielisks veids, kā atklāt pārsteidzošus izpildītājus un mūziku teju no visām pasaules malām. Tāpat mums ir svarīgi savu - latviešu etno mūziku parādīt pēc iespējas plašākam klausītāju lokam gan tepat Latvijā, gan ārpus tās. Ir patīkami redzēt statistiku, kas parāda, ka krietns pulciņš cilvēku “Tautumeitas” klausās arī Amerikā, Vācijā, Francijā, Nīderlandē un citur. Mūs iedvesmo mūzikas žanru dažādība, un straumēšanas platformas dod šo iespēju piekļūt jebkura laika, valodas vai žanra mūzikai.”

Ņemot vērā, ka straumēšanas datu apkopojums ir maksas pakalpojums, nominācijas izveidi atbalsta Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA), Latvijas Izpildītāju un producentu asociācija (LaIPA). Plānots, ka, sākot ar 2023. gadu, “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” būs pieejams kā iknedēļas tops portālā TVNET, paplašinot arī teritoriālo aptveri.

Jau ziņots, par 18. februārī gaidāmā “Zelta mikrofona ’23” norises vietu izvēlēts Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, kas dod iespēju jauniem skatuviskajiem risinājumiem. Uz ceremoniju pirmo reizi iespējams iegādāties biļetes arī ar mūzikas industriju nesaistītiem cilvēkiem - šādi piedzīvojot mūziķu uzvaras prieku klātienē. “Zelta mikrofona ’23” uzvarētāji saņems divus apbalvojumus - fizisku statueti, gan digitālu. Starptautiski atpazīstamais latviešu mākslinieks KIWIE katrai nominācijai veido atšķirīgu NFT jeb iedzīvina statueti digitālā kriptomākslā, kuru jau tagad var apskatīt “Zelta mikrofona” soctīklos.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu