Grupas "Pamatinstinkts" dziesmai tapusi moderna kaverversija

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Grupa "Pamatinstinkts" "ziedu laikos" jeb deviņdesmitajos
Grupa "Pamatinstinkts" "ziedu laikos" jeb deviņdesmitajos Foto: Publicitātes foto

Aizsākot popmūzikas arheoloģiskos darbus, grupa “Transference” sevi piesaka ar 90. gadu kulta grupas “Pamatinstinkts” dziesmas “Nejautā” atdzīvināšanu.

“Termins “transference” būtībā nozīmē sajūtu pārnesi. Tādēļ tas kā grupas nosaukums pasvītro mūzikas atveidi, kas mums ir tuva un ar kuru esam uzauguši,” tā preses ziņojumā raksta Agija.

Dziesma ir alternatīvā drīmpopa atbilde mīlētai latviešu deju mūzikai, kas klausāma mūzikas straumēšanas vietnēs un radio viļņos no 22. novembra.

Agija Tomme un Sandris Šīrants ir sprādzienbīstama kombinācija – abi ir deviņdesmito skatuves mākslinieku atvases, abi ir uzauguši uz skatuves, un viņi sevi piesaka, restaurējot 90. popmūzikas šedevru “Nejautā” jaunā skanējumā.

“Pamatinstinkta” dibinātāju Jāņa un Ilzes Kalvju meita Agija ir ārste, kas savu profesionālo dzīvi ir saistījusi ar psihoterapiju, taču ārpus psihoterapeites kabineta viņa raksta mūziku, uzstājas dziesminieku pasākumos, arī mūzikas un mākslas festivālā “BILDES”, ir dziedājusi brīvās gribas ansamblī “Stiprās sievas” un citos muzikālos projektos.

Grupa "Transference" atdzīvina "Pamatinstinktu" jaunās skaņās
Grupa "Transference" atdzīvina "Pamatinstinktu" jaunās skaņās Foto: Publicitātes foto

“Vēja runas” solista Andra Šīranta dēls Sandris ir skaņu inženieris, viņš ir seja aiz projekta “Zem segas” un ir piedalījies tādos projektos kā “Irving Ark”, “Parara”, “Ca’Mel”, “Shining Patterns”, kā arī izdevis vairākus albumus un šī gada ietvaros vien sarakstījis piecas stundas garu savas mūzikas skaņu celiņu.

“Droši vien mums visiem reizēm gribas aizmirst to, kas bijis, un pievērt acis uz pasauli, cenšoties rast iekšējo mieru. Dzīvojot turbulentos laikos, šķita atbilstoši atdzīvināt mūziku, kas skanējusi mūsu bērnībā, kad viss šķita vienkāršāk un bezrūpīgāk. Kā nekā dziesmas pēdējie vārdi ir “Nedomā”,” smejas abi mūziķi.

Projektā piedalījusies arī producentu komanda - Jānis Kalve un Lotars Lodziņš (“Labo Ierakstu Studija”), kuri, starp citu, ir kādreizējie “Pamatinstinkta” dalībnieki.

Viņi producē tādus māksliniekus kā “Labvēlīgais tips”, Aivo Oskis un Alise Haijima.

Jānis miksē dziesmas, kas dzirdamas radio viļņos (“Musiqq”, “Bermudu divstūris”, mūziķi Normunds Rutulis, Nikolajs Puzikovs u.c.), bet Lotars strādā EHR ierakstu studijā ar reklāmām.

Dziesmas tapšanā ar padomu dalījusies arī dziesmas un teksta oriģinālā autore Ilze Kalve, kādreizējā “Pamatinstinkta” soliste, kura šobrīd ir LTV1 “Panorāmas” korespondente Lielbritānijā.

“Nejautā” 1996. gada oriģināldziesmas ierakstā piedalījies arī labi pazīstamais Ansis Klintsons (grupa “Logo”).

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu