Jaungada Zvaigžņu kora dalībnieks Guntars Račs: izgājām kāpņu telpā un desmit minūšu laikā uzrakstījām dziesmu

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Gatavojoties vērienīgajam Jaungada šovam "Nākamā pietura – 2023", kas 28. decembrī jau tradicionāli notiks Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, aizvadītajā nedēļā zvaigžņu koris jaunā versijā ieskaņoja grupas "Līvi" populāro dziesmu "Eglīte" (autori – Ainars Virga un Guntars Račs).

Dziesmas pirmatskaņojums Latvijas radiostacijās plānots 5. decembrī.

Dziesmas ierakstā, kas notika kultūrtelpā «Auss», piedalījās gan TV3 personības Agnese Drunka, Arnis Krauze, Armands Simsons, Andrejs Mēters, Ivo Jurkāns, Edijs Zalaks, Elīna Bojarkina, Anita Altmane, Dāvids, Ligita Mieze, Krista Zvirgzdiņa un Marta Kalēja-Irbe, «Līvu» mūziķi Ainars Virga un Henrijs Mucenieks, kā arī dziedātāji Olga Rajecka, Katō, Dārta Stepanova, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Nauris Brikmanis, Jānis Buķelis, Guntis Veits, Guntars Račs, grupas «Sudden lights» solists Andrejs Reinis Zitmanis un Intars Busulis, kuram šogad uzticēta TV3 Jaungada šova «Nākamā pietura – 2023» vadīšana.

Dzejnieks un dziesmas teksta autors Guntars Račs saka: «Dziesma «Eglīte» ir ar raibu vēsturi, kura nu būs kļuvusi vēl raibāka.

Jau tās nejaušā tapšana ir vesela stāsta vērta. Tas notika, šķiet, 1983. gada Vecgada vakarā, kad mēs ar Ainaru Virgu ciemojāmies pie Aivara Brīzes, bet mums nebija dāvanu tur ciemoties atnākušajām meitenēm. Tad nu mēs izgājām kāpņu telpā un desmit minūšu laikā uzrakstījām šo dziesmu.

Bet, kad «Līvi» to iekļāva savā repertuārā, dziesmas liktenis pamatīgi mainījās.

Interesanti, ka vēl tagad daudzi mani paziņas domā, ka tā ir sava veida tautasdziesma… Prieks, ka dziesmai vēlreiz dota iespēja uzmirdzēt tik daudzbalsīgā un raibā korī! Priecīgus svētkus!»

Dziesmas ierakstu producēja un miksēja Artūrs Palkevičs, vokālus aranžēja un studijā producēja Maija Sējāne. Dziesmas video versiju veidojis Mārcis Šēners.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu