FOTO "Čučumuižas" rūķiem - 30 gadu jubileja

Toms Treibergs
, TVNET Kultūra redaktors

Savulaik tik populārā LTV raidījuma "Čučumuiža" rūķi kopā ar savu krustmāmiņu un pārējiem rūķu zemes iemītniekiem pošas tūrē pie Latvijas bērniem, lai, sākot ar 26. martu, kopā nosvinētu Čučumuižas 30 gadu jubileju ar īpašu koncertizrādi "Zem Lielā rūķa mices".

Izrādē piedalīsies Rūķīšu krustmāmiņa – Dina Kristīne Bitēna; dziesmu rūķis Taustiņš – Atvars Sirmais; rūķu lomās iedzīvosies aktieri Laila Kirmuška, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors, Anrijs Sirmais. Izrādi veidojuši komponists Atvars Sirmais, scenārija autore Dina Kristīne Bitēna, scenogrāfe Dace Rožlapa, horeogrāfe Lilija Lipora, kostīmu māksliniece Madara Mieriņa.

Pirmo reizi pie skatītājiem klātienē dosies visi iepriekš televīzijas ekrānos redzētie rūķu meistari – meža saimnieks Ķērpītis, skrodermeistars Mezgliņš, kurpniekmeistars Papēdītis, cukura meistars Cucurs, sāls meistars Sāļuks, konfekšu meistars Bombondziņš, mīļumrūķīte Bučiņa, pārsteiguma rūķis Kikī un viņa māsa Kika.

Tā kā šajos trīsdesmit gados sakrājušās dziesmas, rūķīša Kikī pārsteigumus un gudro meistaru padomus grūti parādīt vienā cēlienā, koncertuzvedums iecerēts divās daļās.

Pirms lielā ceļojuma, kurš turpināsies līdz maija vidum, TVNET nolēma izmēģināt laimi un pārbaudīt, vai Rūķu krustmāmiņa un rūķis Taustiņš ir sasniedzami ar mobilā tālruņa palīdzību. Zvaigznes bija labvēlīgas, un turpinājumā tas, ko pārspriedām ar Dinu Kristīni Bitēnu un Atvaru Sirmo.

Kas pamatā rūķu noslēpumam – ka par tiem zina paaudžu paaudzes gandrīz katrā kontinentā?

Dina Kristīne Bitēna: Rūķi dažādās zemēs un valstīs ir ar dažādiem raksturiem. Viņiem arī ir dažādi uzdevumi. Mēs papētījām, piemēram, Dānijas rūķus – viņi blēņojas pa bēniņiem. Gan jau būsiet ievērojuši, ka šiem rūķiem cepures ir pārvilktas pāri acīm. Tādus varējām redzēt lielveikalos Ziemassvētku sezonā. Nu protams, acis jāpaslēpj, lai paslēptos no patiesības, kurš tad tos nedarbus ir darījis. Toties Norvēģijā rūķi karo ar troļļiem.

Nepalaid garām!

Uz augšu