"Oskaru" ceremonijas vadītājs pajoko par Vila Smita bēdīgi slaveno sitienu

Sejas.lv
"Oskaru" ceremonijas vadītājs pajoko par Vila Smita bēdīgi slaveno sitienu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Svētdien, 12. martā, Losandželosa notika "Oskaru" pasniegšanas ceremonija, kuru šogad vadīja komiķis Džimijs Kimmels. Pirms ceremonijas daudzi prātoja, vai šogad atkārtosies kas līdzīgs pērnā gada incidentam, kad Vils Smits uz skatuves iesita vakara vadītājam Krisam Rokam. 

Ceremonijas vadītājs Džimijs Kimmels atsaucās uz pagājušā gada “Oskaru” ceremonijas kontraversālo situāciju, kad Vils Smits devās uz skatuves, lai iesistu vakara vadītājam, komiķim Krisam Rokam. Smitu bija saniknojis Roka joks, kuru viņš bija adresējis aktiera sievai.

"Mēs vēlamies, lai jūs izklaidētos, justos droši, un, pats galvenais, mēs vēlamies, lai es pats justos droši. Tātad mums te šovakar ir stingri noteikumi," brīdināja Kimmels.

"Ja kāds šajā teātrī šova laikā pastrādās ko vardarbīgu, jums tiks piešķirts “Oskars” kā labākajam aktierim un jums būs atļauts teikt 19 minūšu garu pateicības runu. Bet, ja nopietni, akadēmija ir izveidojusi speciālu krīzes komandu, kura šovakar atrodas šeit. Ja ceremonijas laikā notiek kaut kas neparedzams vai vardarbīgs, sēdiet un nedariet absolūti neko. Varbūt pat apskaujiet savu uzbrucēju,” norādīja populārā sarunu šova vadītājs Kimmels.

Ceremonijas izskaņā Kimmels parādījās ar tāfeli, uz kuras bija rakstīts "Oskaru televīzijas pārraides bez starpgadījumiem", pagriežot ciparu "viens".

Vairāk par "Oskaru" ceremonijas spilgtākajiem mirkļiem lasi šeit!

Jau ziņots, ka "Oskara" balvu ceremonijā šogad lielākos uzvaras laurus plūkusi filma "Everything Everywhere All at Once" ("Viss visur vienlaikus").

Amerikāņu zinātniskās fantastikas komēdija saņēmusi septiņus "Oskarus", tai skaitā trīs no četrām balvām par labāko aktiermeistarību.

"Viss visur vienlaikus" saņēmusi "Oskaru" kategorijā "labākā filma", un tās režisori un scenārija autori Dens Kvans un Denjels Šeinerts ieguvuši "Oskaru" kategorijā "labākais režisors".

"Viss visur vienlaikus" kategorijā "labākā filma" pārspēja kinolentes "The Banshees of Inisherin" ("Inišerinas Banšī"), "The Fabelmans" ("Fabelmeni"), "Tár", "Top Gun: Maverick" ("Top Gun: Maveriks"), "Avatar: The Way of Water" ("Avatars: Ūdensceļš"), "Elvis"("Elviss"), "All Quiet on the Western Front" ("Rietumu frontē bez pārmaiņām"), "Women Talking" un "Triangle of Sadness" ("Skumju Trīsstūris").

"Oskaru" kategorijā "labākā aktrise" saņēmusi 60 gadus vecā Mišela Jeo par lomu filmā "Viss visur vienlaikus". Viņa ir pirmā aziātu aktrise, kas ieguvusi "Oskaru" šajā kategorijā.

"Dāmas, neļaujiet nevienam jums teikt, ka esat jau pāri saviem labākajiem gadiem," saņemot "Oskaru", sacīja Malaizijā ķīniešu ģimenē dzimusī aktrise.

Savukārt "labākā aktiera" balva tikusi 54 gadus vecajam Brendanam Freizeram par lomu filmā "The Whale" ("Valis").

Džonatans Ke Kvans par lomu "Viss visur vienlaikus" saņēmis "Oskaru" kategorijā "labākā otrā plāna aktieris" un Džeimija Lī Kērtisa par tēlojumu šajā pašā filmā ieguvusi "Oskaru" kategorijā "labākā otrā plāna aktrise".

"Viss visur vienlaikus", kas bija nominēta "Oskariem" 11 kategorijās, ieguvusi balvu arī kategorijā "labākais oriģinālais scenārijs".

Tikmēr kara drāma "All Quiet on the Western Front" ("Rietumu frontē bez pārmaiņām") saņēmusi "Oskarus" par labāko operatora darbu, labāko starptautisko filmu, par labāko oriģinālmūziku un par labāko scenogrāfiju.

Par labāko animācijas filmu atzīta meksikāņu režisora Giljermo del Toro Gomesa filma "Pinocchio" ("Pinokio").

Savukārt "Oskara" balvu kategorijā "labākā dokumentālā filma" saņēmusi kanādiešu režisora Daniela Roera filma "Navaļnijs", kas stāsta par Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija politisko karjeru, mēģinājumu viņu noindēt ar ķīmisko ieroci "Novičok" un sekojošo izmeklēšanu.

"Oskaru" par labāko oriģinālo dziesmu saņēmusi "Naatu Naatu" no filmas "RRR".

Savukārt Ruta E. Kārtere ieguvusi "Oskaru" par labāko kostīmu dizainu par darbu filmā "Black Panther: Wakanda Forever" - "Melnā Pantera: Vakanda mūžam"). 2018.gadā viņa saņēma "Oskaru" šajā kategorijā par kostīmiem filmā "Black Panther". Viņa bija pirmā melnādainā māksliniece, kas saņēmusi "Oskaru" šajā kategorijā, un tagad kļuvusi par pirmo melnādaino sievieti, kas ieguvusi divus "Oskarus".

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu