FOTO ⟩ Orķestra “Rīga” notikumi Lieldienās - Dženkinsa “Stabat Mater” un koncerts ģimenēm

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Mārtiņš Purviņš

Ar koncertiem Lieldienās izskanēs Orķestra “Rīga” rīkotais festivāls WINDSTREAM. Vakar, Lielajā Piektdienā, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā tika atskaņots velsiešu komponista Karla Dženkinsa opuss “Stabat Mater”, kura izpildījumā apvienojās Orķestris “Rīga”, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un soliste Ieva Parša diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Savukārt Otrajās Lieldienās, 10. aprīlī plkst. 15.00 ģimenes tiek aicinātas uz Kultūras pili “Ziemeļblāzma”. Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem.

“Stabat Mater”, kas balstīts Romas katoļu baznīcas poēmā, ir vairāku komponistu apcerēta lūgšana mūzikā, ko tradicionāli atskaņo Lieldienu laikā. Šī 13. gadsimtā radītā latīņu sekvence atspoguļo Jēzus Kristus Mātes Marijas ciešanas, pārdzīvojot dēla nāvi uz krusta. Velsiešu izcelsmes komponists Karls Dženkinss šo vēstījumu interpretējis mūsdienīgā mūzikas valodā – sintezējot kora un orķestra skanējumu ar etniskām iezīmēm, kā arī ar Tuvo Austrumu instrumentu un vokāla izmantošanu. “Dženkinsa “Stabat Mater” ir īpaša, jo šī skaņdarba muzikālā puse ir diametrāli pretēja mūsu vispārpieņemtajām sajūtām par ciešanu laiku un tā atspoguļojumu,” vērtē diriģents Jurģis Cābulis. “Šajā opusā ir ļoti izteikta populārās mūzikas ietekme un Dženkinsam raksturīgais muzikālās tēmas nemitīgums, to padarot procesuālu,” diriģents piebilst.

Turpinot festivāla "WINDSTREAM" tradīciju, Otrajās Lieldienās klaustītāji tiek aicināti uz pasākumu ģimenēm un bērniem. “Lieldienu plaukstiņpolka ar Orķestri Rīga” diriģenta Krišjāņa Circena vadībā priecēs mazākos klausītājus un viņu ģimenes ar ritmiem bagātas mūzikas programmu, piedaloties dziedātājam Daumantam Kalniņam. Šajā koncertā īpaša uzmanība tiks pievērsta pasaules tautu dejām. Mūziķu priekšnesumu papildinās stepa dejotāji. Arī šī koncerta apmeklēšanai aicinām saņemt brīvbiļetes, kas no 3. aprīļa būs pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un tīmeklī.

Koncertu norisi atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē svetki.riga.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu