Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kas nekvalificējas Eirovīzijas finālam

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6

Ceturtdien, 11. maijā, Liverpūlē norisinājās Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kur par ceļazīmi uz finālu cīnījās 16 valstu pārstāvji.

Apkopojot skatītāju vērtējumu, finālam kvalificējās 10 valstis - Albānija, Kipra, Igaunija, Beļģija, Austrija, Lietuva, Polija, Austrālija, Armēnija un Slovēnija.

Lietuvas Eirovīzijas dziesmas līdzautori ir Latvijas mūziķi Krists Indrišonoks (pazīstams kā Chris Noah) un Jānis Jačmenkins jeb JJ Lush.

Aiz strīpas palika Dānija, Rumānija, Islande, Grieķija, Gruzija un Sanmarīno.

Iepriekšminētajām valstīm finālā pievienosies "lielais piecinieks" - Francija, Itālija, Vācija, Lielbritānija un Spānija, kā arī pagājušā gada uzvarētājvalsts Ukraina. Savukārt no pirmā pusfināla finālam kvalificējās Horvātija, Moldova, Šveice, Somija, Čehija, Izraēla, Portugāle, Zviedrija, Serbija un Norvēģija.

Jau ziņots, ka Latvijas pārstāvji grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" nekvalificējās finālam. Šī bija sestā reize pēc kārtas, kad Latvijai neizdodas pārvarēt pusfināla barjeru.

"Es vērtētu mūsu priekšnesumu kā labu. Mēs darījām visu, kas bija mūsu spēkos," sarunā ar TVNET pēc pirmā pusfināla rezultātu paziņošanas sacīja grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis.

"Tas, kas nogāja greizi, - mums nepaveicās uz pusfinālu. Bija daudz favorītu, ārkārtīgi spēcīga cīņa, un mēs to jau zinājām no sākta gala. Tā dzīvē notiek - šis ir konkurss, un konkursā visi nevar uzvarēt," secina Zitmanis.

Vaicāts, ko grupai devusi piedalīšanās Eirovīzijas dziesmu konkursā, Zitmanis sacīja: "Mēs noteikti paņemsim līdzi ārkārtīgi lielu pieredzi - mēs redzējām augsta līmeņa priekšnesumus, augsta līmeņa darbiniekus šeit, aizskatuvē. Šis ir bijis viens liels piedzīvojums, un mums ir prieks, ka mums bija tas gods to visu piedzīvot un pārstāvēt Latviju. Mēs ceram, ka Latvija ar mums lepojas!"

Neraugoties uz neiekļūšanu finālā, grupa saņēma atzinīgus vārdus no pašmāju sociālo tīklu lietotājiem.

67. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 13. maijā, plkst. 22.00. Aicinām sekot līdzi Toma Lūša teksta tiešraidei TVNET!

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu