Video ⟩ Festivāls LAMPA noslēdzies ar ilgi gaidīto “Politiķu cepienu”

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Devītais sarunu festivāls LAMPA sestdien noslēdzās ar nu jau par tradīciju kļuvušo "Politiķu cepienu". 

“Politiķu cepienā” piedalījās 14. Saeimas deputāte un bijusī labklājības ministre Ramona Petraviča (“Latvija pirmajā vietā”), izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (“Jaunā Vienotība”), zemkopības ministrs Didzis Šmits (“Apvienotais saraksts”) un Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs (“Latvijas attīstībai”).

“Es pats sevi cepinu par to, ka ļāvos pierunāties dalībai LAMPAS “Cepienā”! Gaļu uzgrilēt man neatliek laika, bet, lūk, ļaut, ka cepina mani, – laipni lūdzu!” par savu dalību “Cepienā” ironizē zemkopības ministrs Didzis Šmits.

Ramona Petraviča atzīst, ka piekritusi dalībai Sarunu festivālā LAMPA, jo apzinās, ka būs gards materiāls kritiķiem: “Tomēr tas palīdzēs lauzt stereotipus par sievietēm labākajos gados un viņu izskatu, politiķu imidžu un sievietes lomu politikā. Mani vērtē pēc izskata, bet esmu viena no piecām aktīvākajām sievietēm debatētājām Saeimas sēdēs! Mūsdienās liberālisms ir kļuvis konservatīvs un aizspriedumains, tad nu tā būs iespēja lauzt mītus un parādīt, ka politiķis – sieviete var būt labi kopta, aktīva un drosmīga, iedrošinot daudzas sievietes pēc 50 gadiem uzdrīkstēties mainīt savu dzīvi. Kāpēc sievietes pēc 50 gadiem nedrīkstētu dzīvot no aizspriedumiem tikpat brīvu dzīvi kā sieviete starp 20 un 35 gadiem?”

Arī Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs festivālam ir gatavs: “Reizēm cepinu sevi par zinātnieku nerakstītā baušļa pārkāpšanu: ornitologiem nebūs iekārot kļūt par putniem, ihtiologiem – par zivīm, bet politologiem... nu, jūs paši varat iedomāties, par ko.”

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša par savu “cepināšanu” stāsta: “Saka, ka profesionālās iemaņas zūd pēdējās. Pat iekāpjot politiķa kurpēs, katrai problēmai vienmēr ir uzlikta diagnoze un augonis izgriezts līdz saknei. Vai tas citiem patīk? Nē. Par to arī cepos.”

Pasākumu vadīja komiķis Jānis Skutelis, bet politiķus cepināja komiķis Rūdolfs Kugrēns, dramaturģe Anete Konste, aktieris Jānis Kronis un komiķis Edgars Bāliņš.

Par Sarunu festivālu LAMPA

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta brīvai un cieņpilnai domu apmaiņai, vērtīgām sarunām, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”, “Swedbank Latvija”, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā.

Festivāla norisi atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Vācijas vēstniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Roberta Boša fonds, ASV vēstniecība Latvijā, uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “LMT”, “Enefit”, “Enefit Green”, Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, “SCHWENK Latvija”, “Omniva”, “Neste Latvija”, “European Energy Latvia”, “Sadales tīkls”, “Balcia Insurance SE”, “Rīgas meži”, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu