FOTO ⟩ Ar lielisku aktieru sastāvu noslēgusies daudzsēriju filmas "Pansija pilī" filmēšana

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Noslēgusies daudzsēriju filmas “Pansija Pilī” filmēšana, kas top pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem un atspoguļos vienas vasaras notikumus 30. gadu sākumā, kad rakstnieks Viktors Eglītis no valsts dāvanā saņem vācbaltu barona muižu ar visiem tās kalpotājiem.

Aizraujoši un komiski notikumi astoņās sērijās, kurās topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus tajā atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20.-30. gadu Latvijai.

Filmas uzņemšana notika Kuldīgas apkārtnē un Padures muižā, kur piecdesmit filmēšanas dienās tika atdzīvināti romāna notikumi un stāsti kino formātā. Anšlava Eglīša romāns "Pansija pilī" ir darbs, ko raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20. – 30. gadu Latvijas elites dzīvē un ko Anšlavs Eglītis uzrakstīja trimdā ar laika distanci 1962. gadā Amerikā.

Arī daudzsēriju filma “Pansija Pilī” tiek veidota kā vēsturiska komēdija, kuras tēlos iejutušās daudzas mūsdienu teātra un kino leģendas - rakstnieku Viktoru Eglīti filmā atveidos Gundars Āboliņš, Anšlavu Eglīti jaunais aktieris Rihards Zelezņevs, viņa brāli Vidvudu - Kristians Teterovskis, gleznotāju Hildu Vīku aktrise Dana Bjorka, muižas ļaudis Juris Strenga, Lāsma Kugrēna, Kaspars Znotiņš, Dace Everss, Jānis Jarāns, nomnieku ģimeni Guna Zariņa un Vilis Daudziņš. Filmas septiņās spēlfilmas sērijās lomās būs gan Olga Dreģe, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kalniņš, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Inese Kučinska, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Lauris Dzelzītis, Edgars Ozoliņš, Ilze Trukšāne, Agnese Jēkabsone, Kaspars Gods un daudzi citi lieliski aktieri. Filmā tiks atdzīvināti tādi vēsturiski romāna prototipi kā Romāns Suta, Eduards Virza, Aleksandra Beļcova, dokumentālā sērija vēstīs par rakstnieka Eglīša dzimtas likteni un vēsturisko Inciema muižu.

Daudzsēriju filmas spēlfilmas epizodes veido režisori Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis, dokumentālo sēriju veido Gints Grūbe, filmas operators ir Andrejs Rudzāts, filmas scenāriju veidojusi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas mākslinieki ir Kristīne Jurjāne, Jānis Kalniņš, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, bet grima māksliniece Ilze Trumpe, filmas producenti ir Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Seriāls top filmu studijā “Mistrus Media” veidojusi jau iepriekš daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kas 2022. gadā ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” un sabiedrisko mediju balvu “Kilograms kultūras” un bija skatītākā Latvijas filma kinoteātros 2022. gadā, studijā tapušas vairākas starptautiski un Latvijā atzītas vēsturiskas filmas kā “Janvāris”, “Melānijas hronika”, “Tēvs Nakts” un šobrīd tiek pabeigts darbs pie filmas “Marijas klusums” par mēmā kino zvaigzni Mariju Leiko un latviešu teātri “Skatuve”.

Filma kinoteātros un Go3 televīzijā būs skatāma nākamā gada sākumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu