Kultūrtelpa “M/Darbnīca” ielūdz uz džeza vakariem un jaunas plates svinībām

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: M/Darbnīca

Kultūrtelpā “M/Darbnīca” šonedēļ norisināsies džeza vakari. Sestdien, 25. novembrī tiks prezentēta unikālā projekta “Live at the M/Darbnīca Vol. 1” dubultā vinila plate un pēcāk notiks saksofonista Kārļa Auziņa jaunā dubulttrio concerts. Savukārt trešdien, 22. novembrī starptautisku superdžema sesiju piedāvās vēl viens lielisks latviešu saksofonists – Toms Rudzinskis.

Izdevniecības “Jersika Records” dubultajā vinila platē izdotā izlase “Live at the M/Darbnīca Vol. 1” 25. novembrī tiks prezentēta plkst. 17:00. Tas ir Latvijas džeza vēsturē nebijis projekts, kurā apkopoti analogi uz magnetofona lentēm veikti aktuālu Latvijas un arī dažu ārzemju kolēģu koncertieraksti šobrīd vadošajā džeza koncertvietā Rīgā – kultūrtelpā “M/Darbnīca” fon Stricka villas kvartālā. No pērnā gada augusta līdz šā gada janvārim tika ierakstīti pavisam 13 džeza koncerti. Dubultajā vinila platē iekļauts pa vienam skaņdarbam no katra.

Foto: Publicitātes foto

“Nākotnē paliks tikai ieraksti”, atsaucoties uz sarunu ar džeza saksofonistu un pasniedzēju Indriķi Veitneru, uzsver izdevniecības “Jersika Records” vadītājs Mareks Ameriks. “Cik aizraujoši būtu dzirdēt, piemēram, pirmā Latvijas džeza festivāla “KIKOK” mūziku no 1962. gada vai to, kas skanēja Rīgas džeza klubos “Allegro” 70. gados vai “Hamletā” deviņdesmitajos gados, ja vien kāds to būtu ierakstījis un izdevis… Tādēļ izveidojām nelielu ierakstu telpu “M/Darbnīcas” aizkulisēs un sākām regulāri ierakstīt koncertu ciklu.”

Saksofonists Kārlis Auziņš. 
Saksofonists Kārlis Auziņš. Foto: Publicitātes foto

Rezultātā sanākusi ļoti daudzveidīga mūsdienu Latvijas džeza izlase, kurā var dzirdēt gan post-bop un neo-bop stilus, gan spirituālo un elektrisko džezu, gan eksperimentālo džezu un avangardu, kā arī fanku un pat bluegrass ietekmes. Visi iekļautie skaņdarbi ir  šobrīd vadošo Latvijas džeza mūziķu atskaņota oriģinālmūzika. Priekšnesumos biezi iesaistīti arī džeza draugi no citām valstīm.

Pēc plates prezentācijas 25. novembrī plkst. 19:00 ar savu jauno dubulttrio uzstāsies inovatīvais saksofonists Kārlis Auziņš, kuram pievienosies kontrabasisti Edvīns Ozols un Gedimins Stepanavičs (Lietuva) un bundzinieki Kaspars Kurdeko un Rinalds Maksimovs. Kārlis radījis novatorisku skaņdarbu svītu tieši tik neierastam instrumentu sastāvam. Pats autors to dēvē par muzikālu ceļojumu, kas caur meditatīvām skaņu ainavām, hipnotizējošiem ritmiem un enerģētiskām pasāžām mudina klausītāju ielūkoties sevī un šajā pieredzē rast miera sajūtu.

Vēl viens aizrautīgs latviešu saksofonists Toms Rudzinskis jau 22. novembrī plkst. 20:00, dienu pirms sava starptautiskā kvinteta “ABYSS” jaunā albuma tūres noslēguma koncerta kultūrtelpā “Tu jau zini kur” Tallinas kvartālā “M/Darbnīcā” piedāvās īstu superdžema sesiju, piedaloties arī dāņu basistam Kenetam Dālam Knudsenam, ukraiņu ģitāristam Igoram Osipovam, latviešu taustiņinstrumentālistam Rūdolfam Macatam un dāņu bundziniekam Matiasam Fišeram.

Kultūrtelpa “M/Darbnīca” atrodas fon Stricka villas kvartālā Aristīda Briāna ielā 9, un tajā darbojas arī izstāžu zāle “M/Gallery”. Biļetes uz pasākumiem nopērkamas kultūrtelpas mājaslapā. Plates prezentācija apmeklējama bez maksas.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu