Janvārī Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par izcilo soļotāju Jāni Daliņu

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Latvijas Sporta muzeja krājums

Sākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra janvāra repertuāra izrādēm. 5. janvārī pirmizrādi piedzīvos režisora Toma Treiņa un viņa radošās komandas veidotais stāsts “Daliņš” par latviešu soļotāju, valmierieti Jāni Daliņu. 

Jānis Daliņš (1904-1978) 1932. gadā Losandželosā startēja kā viens no diviem Latvijas pārstāvjiem olimpiskajās spēlēs un 50 km soļošanas distancē izcīnīja sudraba medaļu. Tā bija pirmā olimpiskā medaļa, ko ieguva Latvijas sportists, startējot zem savas valsts karoga.

Trīsdesmitajos gados katrs skolas puika mēģināja atdarināt “Daliņa soli”, bet pieaugušie griezās tik populārajā Jāņa Āres fokstrotā “Ak, kaut man Daliņa kājas būtu”. Viens no visu laiku izcilākajiem latviešu vieglatlētiem, soļotājs Jānis Daliņš pasaules sporta līdzjutējiem iemācīja latviešu karoga sarkanbaltsarkanās krāsas.

Kā vienam zemniekam izdevās “aizsoļot” līdz sudraba medaļai 1932. gada olimpiskajās spēlēs Losandželosā un kļūt par pirmo Eiropas čempionu soļošanā 1934. gadā Turīnā?

Aktrise Ieva Puķe un režisors Toms Treinis piedalās "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā Dailes teātrī 2021. gadā.
Aktrise Ieva Puķe un režisors Toms Treinis piedalās "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā Dailes teātrī 2021. gadā. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Izrādes tapšanas impulsus atklāj režisors Toms Treinis:

“Kad sāku strādāt Valmieras teātrī kā režisors, atceros, ka ik pa laikam dzirdēju par Jāni Daliņu. Valmierā ir stadions, kas nosaukts viņa vārdā, ir piemineklis, sienas gleznojums un arī iela. Šķita, ka aiz šī cilvēka ir interesants stāsts, kā viņš no zemnieka kļuva par vienu no izcilākajiem sportistiem Latvijas vēsturē. Izrāde būs soļojums cauri gan karstajām Losandželosas ielām 1932. gadā, gan cauri Jāņa Daliņa dzīvei.”

Jāņa Daliņa stadions Valmierā 2021. gadā. 
Jāņa Daliņa stadions Valmierā 2021. gadā. Foto: Zane Bitere/LETA

Izrādes radošā komanda: scenārija autors Mārtiņš Meiers, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Treine, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Platons Buravickis.

Valmieras teātra aktieris Eduards Johansons.
Valmieras teātra aktieris Eduards Johansons. Foto: Matīss Markovskis/Valmieras teātris

Lomās: Anna Nele Āboliņa, Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Inese Ramute, Klinta Reinholde, Kārlis Dzintars Zahovskis.

Vēl janvāra repertuārā izrādes “Sēras piestāv Elektrai”, “Atraitnes dēls”, “One Hundred” (Viens simts), “Paolo un Frančeska”, “Es arī te, kas man ir jādara”, “Burbulis”, “Jāzeps un viņa brāļi” un “Amerikāņu bizons”.

Ar pilnu janvāra repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties teātra tīmekļa vietnē un visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu