Ar dziesmu ciklu "Negaidīti varoņi" Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies grupa "Nielslens Lielsliens"

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Mārtiņš Krastiņš

Ar savu pirmo koncertu Rīgā 23. martā Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies grupa "Nielslens Lielsliens" un balafoniste Vija Moore. Savukārt apvienības radio hitam, dziesmai “Ēzelis” ticis sarīkots remiksu konkurss, kur par labāko atzīts elektroniskās mūzikas mākslinieka Oskara Upenieka darbs.

Ar savu pirmo koncertu Rīgā 23. martā Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies grupa "Nielslens Lielsiens" un balafoniste Vija Moore. Par balafonu dēvē no ķirbja pagatavotu ksilofonu. 

Koncertā skanēs muzikālās apvienības oriģināldziesmu cikls "Negaidīti varoņi" un citi skaņdarbi. Tiks izpildīts arī skaņdarbs “Ēzelis”, kas, mūziķiem negaidot, iekļuvis populārāko latviešu dziesmu Radio Naba 2023. gada Top 100.

Trio izpildītajās dziesmās būs dzirdamas balsis un akustiskie instrumenti: balafons, Marokas gnavas tautas basa rīks gembri, “kilimandžāro” bungu un perkusiju komplekts, neilona stīgu ģitāra un citi.

“Gadu gaitā esam spēlējuši daudz koncertu neierastās un attālās vietās, piemēram, mazās lauku bibliotēkās un publiskajās pirtīs,” stāsta Nielslena Lielsliena dalībnieks Klāvs Kalnačs.

“Mērķis tam bija piedzīvojuma sagādāšana klausītājiem un sabiedriski aktīvais elements – vēlme pievērst uzmanību, savest cilvēkus interesantās, klusās vietās, kas pelnījušas lielāku uzmanību un apmeklētību. Nu ir pienācis laiks pateikt klausītājiem lielu “paldies” par uzticīgu ceļošanu ar mums un sarīkot lielāku koncertu ērti pieejamā vietā, Rīgas centrā.

Sajutām, ka Ģertrūdes ielas teātra lielā zāle būs piemērota mūsu koncertam. Mums būs gods spēlēt šī stiprā, neatkarīgā teātra telpās.”

Jauns albums un remiksu konkurss “Ēzelim”

Grupa "Nielslens Lielsliens" ir izveidota 2009.gadā un radījusi trīs studijas ierakstus, kas izdoti audio kasetēs.

Aktuālais dziesmu cikls “Negaidīti varoņi” ir ieskaņots kā 4. studijas ieraksts un gaida izdošanu neatkarīgajā audio kasešu izdevniecībā “Sāpes Skaņas” 2024. gada pavasarī.

Elektroniskās mūzikas mākslinieks Oskars Upenieks. 
Elektroniskās mūzikas mākslinieks Oskars Upenieks. Foto: Niks Freimanis

Īpašs notikums ir “Nielslens Lielsliens” remiksu konkurss, kas guvis lielu latviešu elektroniskās mūzikas autoru atsaucību. Tas noticis aizvadītajos ziemas mēnešos par godu dziesmai “Ēzelis”. Konkursā par labāko no labākajiem atzīts elektroniskās mūzikas mākslinieka Oskara Upenieka radītais dziesmas pārveidojums.

Konkursa ietvaros radīti un publicēti virkne citu lielisku versiju par “Nielslena Lielsliena” un Vijas Moores “Ēzeļa” tēmu. Remiksu autori ir “Debesis”, “Bauskas Stiga”, “Gaķis”, “Troksnis”, “Special T”, Valters Levins, Kārlis Caune un Raivo Mihailovs.

“Negaidīti varoņi” – pamanīti medijos un frizētavā

Apvienības radītā cikla "Negaidīti varoņi" dziesmu teksti vēsta par dažādiem pārsteidzošiem notikumiem Latvijā un citur, kas notikuši pēdējo gadu laikā. Vairāki no tiem bijuši saistīti ar savvaļas dzīvniekiem un mājdzīvniekiem. Dziesmu tekstu pamatā ir pašu notikumu galveno varoņu, antivaroņu vai aculiecinieku teiktais, kas ievērots medijos, sociālos medijos un frizētavā.

Foto: Plakāta autors: Kristaps Grieznis

Daži no patiesiem notikumiem, kas apdziedāti un apspēlēti "Nielslens Lielsliens" un Vijas Moores mūzikā ir profesijas maiņa pandēmijā, lāču ālēšanās Vijciemā, metiens ar sniega piku spriedzes pilnā mītiņā pie Rīgas pils un latvietes uzvara Antarktīdas maratonā.

Muzikāli "Nielslens Lielsliens" un latviešu balafoniste Vija Moore iedvesmojušies no Rietumāfrikas un Ziemeļāfrikas tradicionālās mūzikas. To apliecina centrālā loma, ko skanējumā ieņēmuši dēlīšu un ķirbju instruments balafons un gembri.

Biļetes uz 23. martā gaidāmo koncertu iegādājamas Ģertrūdes ielas teātra tīmekļa vietnē

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu